| sexygurl97 a întrebat:

Cum e mai placut sa faci sex, cu sau fara prezervativ si cam in cat timp se poate ajunge la orgasm?

8 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Acum depinde de fiecare cuplu in parte. Nu conteaza cum e mai placut, ci cum e mai sigur. Asadar, cu prezervativ. Este si placut si sigur. Si in legatura cu orgasmul: depinde... se poate ajunge si intr-un minut, 2; dar si in 5 de exemplu. Depinde de starea si placerea pe care o are fiecare

| drhotzu a răspuns:

Pai... hai sa punem problema asa:
pune pe mana o manusa chirurgicala si pune mana pe fata... cum e? e la fel ca fara? normal ca nuwinking
DAR: sfatul meu este sa practici numai sexul protejat! iar in cazul in care ai o relatie stabila de lunga durata poti sa iei in considerare sa mergi la un ginecolog sa iti prescrie anticonceptionale.
in ceea ce priveste orgasmul:
orgasmul tine de foarte multe variabile, si poate sa vina dupa 1 minut sau sa nu vina 1 an! pentru a avea orgasm trebuie sa fii relaxata, sa nu te streseze nimic, preludiul sa fie bun si sa te simti bine cu partenerul. (asta pentru orgasmul vaginal).
daca dupa partida de sex nu ai avut orgasm poti sa ii sugerezi partenerului sa iti dea un orgam clitorian fie prin stimularea clitorisului oral sau cu mana. ce e drept nu este la fel de intens ca cel vaginal dar este "multumitor".
Enjoy sex!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca fara.Restul depinde de fiecare persoana in parte si de capacitatea psihica a fiecaruia.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce pot sa spun din experienta proprie e ca devii maratonist cu prezervativ. duci mult frate cateodata ajung si la 2 ore si nu ma laud sau exagerez aviz invidiosilor.Chiar asa stau lucrurile. Fara dureaza cam jumate de ora.E mai placut fara, dar din cate am observat e mai intens orgasumul atunci cand ai prezervativ.E chiar foarte intens! Banuiesc ca de la acel inel care preseaza pe penis habar n-am, dar asa e in cazul meu.Ma urcam pe pereti esti nebun? Cateodata urlu cand imi dau drumul laughing asta cu prezervativ.Cand nu am nu mi se pare cine stie ce orgasm...na,nu stiu, depinde de fiecare ce ''electronica'' are sau ce ''mecanica'' are

| Zeref a răspuns:

Fara prezervativ e de 1000 ori mai placut.Cu prezervativ te poate durea daca e stramt, dar iti dai drumu mai greu decat fara.

| Vegah a răspuns:

Mai plăcut e fără, dar e mai riscant. Fiind fată şi nefolosind prezervativul rişti să rămâi însărcinată sau să iei diverse boli venerice de la partener.

| eugabri a răspuns:

Nu toate persoanele sunt la fel, poti sa ajungi la un orgasm si in 5 minute! Depinde, si fara prezervativ e mai okhee hee

| drrobert87 a răspuns:

Nu cred ca e cineva care poate sa iti raspunda la intrebrea asta pentru ca nu toate personele sunt la fel sau au aceleasi placeri deci incerca si vei afla dar cu grija si oricum fara prezervativ nu inseamna ca nu trebuie sa te protejezi deci trebuie sa ei pilule contraceptive daca faci fara...