| anonim_4396 a întrebat:

Daca unei femei i se face sex oral, in cat timp ajunge la orgasm clitoridian?

6 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Orgasmul poate fi ajuns prin vorba dulce sau o privire adanca catre partener,, sexul ca fapta e ajutor numai,, deci poti ajunge si la oral si la clit fara atingeri...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este o "regulă generală" pentru a prezice exact acest lucru!

DEPINDE de partener şi de experienţa acestuia, precum şi de organismul tău...

În general, se spune că TREBUIE să-ţi CUNOŞTI bine corpul pentru a putea să explorezi la maxim avantajele şi posibilităţile ce apar în timpul actului sexual - astfel vei putea ajunge mai uşor la orgasm.

Cel mai bine ar fi să-ţi "descoperi" singură zonele erogene ( unde te exciţi cel mai tare ) şi să încerci să "experimentezi" întâi orgasmul clitoridian ( prin auto-masturbare, adică prin masarea clitorisului ).

După ce REUŞEŞTI să ai orgasm clitoridian prin masturbare, îţi va fi mai uşor ( în general ) să ajungi la orgasm clitoridian provocat de partener în cadrul preludiului.

Toate cele bune.

| greyhound a răspuns:

4 minute si 21 de secunde, fix

| RetardedRacoons a răspuns:

Depinde daca-i bagi si clasicul deget in fund sau nu.
http://forum.retardedracoons.com

| NnDWtf a răspuns:

2 minute, 34 secunde si 0, 54 milisecunde.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie