| Foxyyyy a întrebat:

Cum e posibil sa crezi in "dragoste la prima vedere"? Adica,aia e o atractie intensa, in niciun caz dragoste..cum poti sa ai sentimente pentru o persoana ce nici nu o cunosti?! Voi ce parere aveti?

36 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu nu cred in dragoste la prima vedere, eu cred in sex la prima intalnire

| RAY a răspuns:

Eu numai cred in iubire nici la a mia intarnire, barbati se gandesc doar la sex, femeiile doar la banii sau fug la primul cand nu le faci pe plac

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Si femeile nu se gandesc? Si din astea pe interes ai avut tu ''norocul'' sa intalnesti, daca numai la pitzipoance a uitati...of of

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Si femeiile se gandesc la sex desigur doar suntem oamenii, daca eu asa cred asta e, fiecare crede in ce doreste el

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Asa e, doar ca ai o viziune ce te tine pe loc, sa spun asa. Cam prea sumbra.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Daca realitatea e sumbra de ce sa o ignor? o accept asa cum este ea

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

E sumbra fiindca doar partea sumbra vrei sa o vezi.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Posibil si asta

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Poate daca as gasi o fata care sa nu minta 90% din ce spune intro conservatie de 5 minute as gandi diferit

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Ai grija la ce fete te uiti, sper ca nu le cauti prin cluburile de noapte laughing.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Nici vorba nici nu merg pe acolo, ma refer la simple conversati cu sexul opus

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Si de unde esti asa sigur ca respectivele mint?

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Sunt convins de asta

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Nu ai dat nici un argument totusi...

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Eu inteleg ca isi aperi propiul sex e ceva normal si eu as face la fel pentru ca aparam de ceea ce apartinem

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Nu imi apar propriul sex, rar ma inteleg cu femeile laughing), deci stai linistit nu e vorba de asta. Doar voiam sa susti cu argumente ceea ce zici, altfel e degeaba.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

De ce te intelegi rar cu femeile?

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Nu stiu de ce, nu prea am lucruri in comun cu majoritatea, de mica ma inteleg mai bine cu baietii.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Eu din contra nu suport baieti ca vorbesc vulgar si ca sunt prosti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Foxyyyy):

În sfârșit cineva care spune asta. T.N.X GOD.

| Foxyyyy explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca mai sunt si altii de acord laughing.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt prieten de familie cu 2 cupluri casatorite cu multi ani in urma, cu copii si o viata de familie de invidiat. Cei doi prieteni intro buna zi cu totul intamplator au luat masa intro cantina studenteasca a campusului Puskin (de fete pe acea vreme) unde luau masa aproape in totalitate doar fete. In timp ce mancau la o masa alaturata s-au asezat 2 fete studente si ele cu care au intrat in vorba, le-au mai si tachinat dar pana la final au reusit sa le convinga sa mearga la o plimbare in parcul din apropiere. Din acel moment au ramas nedespartiti pana in prezent. Oare cum se poate numi aceasta intamplare absolut reala? Eventualele comentarii le las in seama ta.

| Foxyyyy explică (pentru corbulalbrosu):

Pai e real, e plin de cazuri de genuri. Respectivii s-au cunoscut in acea zi si apoi a urmat sa aiba o relatie si asa mai departe. Ma refer, e imposibil sa vezi o persoana ce iti place cum arata fizic, iar in secunda 2 sa spui ca o iubesti. Asta e naivitate, nu poti iubi o persoana pe care nu o cunosti.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Foxyyyy):

Nici unul dintre ei nu a mai avut o alta partenera nici inainte nici dupa.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca exista dragoste de la prima vedere. Cred in schimb ca poate sa apara o atractie puternica atunci cand vezi pe cineva pentru prima data si in conditii bun atractie se poate transforma in iubire... happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Multi o confunda pentru ca nu stiu ce este dragostea in adevaratul sens al cuvantului, iar pentru cei care relatia a durat toata viata este coincidenta. Coincidenta ca ai fost pe aceeasi lungime de unda cu persoana de care te-ai simtit extrem de atras. Conceptul in sine vine din astfel de relatii. Dar multi il utilizeaza diferit/gresit. Dragostea la prima vedere sa aplica pentru cei care relatia a durat toata viata sau foarte mult timp.

| gemeni6226 a răspuns:

Mie m-i s-a intimplat cind am avut 25 de ani si calatoream cu trenul cu prietenele la mare am intilnit pe tren un baiat de care mi-a placut foarte mult.Mergea in delegatie la Brasov.Am vorbit noi vreo patru ore si ma simteam in al noualea cer.Am simtit ca el este baiatul pe care l-am asteptat toata viata.Inainte sa coboare mi-a cerut nr de telefon de acasa.Pe vremea aceea 1987 nu era internet nu erau telefoane mobile, era doar telefon fix. Dupa doua saptamini ce am venit acasa nu stiam de o sa ma sune sau nu. Dupa ce am ajuns acasa mama mi-a zis ca m-a sunat un baiat si a zis ca o sa ma mai sune.M-a si sunat a doua zi ne-am intilnit, am umblat noi asa doi ani de zile dupa care ne-am casatorit.

| Foxyyyy explică (pentru gemeni6226):

Foarte frumos, felicitari!

| gemeni6226 a răspuns (pentru Foxyyyy):

Multumesc happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul iubesc o persoana dupa ce o cunosc, altii o "iubesc" la prima vedere. poate de aia "relatia" multora nu trece de primele 2 luni ori prima partida de sex

| Gunoi a răspuns:

"Dacă dragoste nu e nimic nu e"
... E în primul rând atracția fizică blushing apoi aș spune că depinde de cum se înțeleg *comunicarea* și viziunea asupra vieții, care din păcate e eronată cum a spus și Ray, bazată pe principii și ideologii care definesc controversata "dragoste pe interes'

| Foxyyyy explică (pentru Gunoi):

E eronata in cazul unora, nu toti au patit la fel ca Ray sau ca altii ce nu mai cred in iubire doar pentru ca au fost dezamagiti.

| Gunoi a răspuns (pentru Foxyyyy):

Nimeni nu e perfect, mulţi se ascund şi tind să creadă că relaţia lor e "perfectă" când persoanele de lângă nu sunt ceea ce par a fi. Sunt puţine "cazuri" când se poate vorbi de iubire, în adevăratul sens.
Da, depinde şi după cine te uiţi, dar dezamăgirea apare mai în majoritatea relaţiilor, mai devreme sau mai târziu. Să nu mai vorbim de compromisuri, minciuni care duc la o relaţie târâtă practic

| salviaplath a răspuns:

Nu e neaparat dragoste, ci atractie. Nu te poti indragosti pe loc de cineva asa de usor, dar te poti simti atras de persoana respectiva. Daca legatura este mutuala se poate ajunge la dragoste.