| Daniela19988 a întrebat:

Bună ziua, am nevoie de ajutorul voastră, am fost la ginecolog pentru ca vreau sa raman insarcinata șimi-a dat utrogestan 200 mg spune de la 16 la 25 de zile, asta inseamna ca am pus ovulul cu 10 zile inainte de culcare si pot contacta spermatozoizii in mine pentru a rămâne insarcinata?

2 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Utrogestanul trebuie sa il iei din ziua 16 a ciclului menstrual pana in ziua 25. Trebuie sa ai 10 zile de tratament. Tratamentul nu iti mareste la propriu sansa sa ramai insarcinata, ci mareste sansa de a putea mentine sarcina. Daca vrei un copil, trebuie sa ai in principal relatii sexuale in perioada de dinainte de tratament.

Ai ovare polichistice?

| Daniela19988 explică (pentru Robert2526):

Am înțeles, nu am polichistice