| irinushka a întrebat:

Cum e sa faci dragoste pentru prima data?
e atit de important cum ne imaginam?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

"Cum e sa faci dragoste prima data?"
Ar trebui sa fie minunat,luminos,de neuitat,unic, o concretizare fizica a iubirii ce ti se revarsa din tot sufletul si pe care o striga mut si cel mai mic por al tau.

"e atat de important cum ne imaginam?"
Nu, e mult mai important, pentru ca nu ti se va sterge din memorie niciodata, nici la 30 de ani, nici la 50, nici la 80!
Intreaga ta viata,in momentele grele,te vei refugia in doua ganduri,in zilele alaturi de mama ta si in clipele fericite cand ai facut dragoste prima oara.
Vezi,deci, ca nu e o gluma sau o cacialma, momentul si persoana cu care vei face dragoste prima oara, trebuiesc alese cu o grija deosebita.
Iti doresc sa iubesti, sa fii iubita si sa nu gresesti!happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Important este împărtășirea sentimentelor!
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Da,prima data nu se uita niciodata, mai ales ca de obicei se face alaturi de prima iubire!

| mona a răspuns:

E important mai mult decat ne imaginam

| consilierultau001 a răspuns:

Prima data este cam dureros

| XxBlueRosexX a răspuns:

Prima data este cea mai importanta experienta din viata unei fete, acea noapte trebuie sa fie speciala. Daca acum pentru tine va fi prima data fi relaxata si nu vei simtii durere prea mare...in schimb daca esti incordatab si te gandesti tot la aia te va durea, dar trebuie sa existe si dragoste intre voi si asa va fi si mai speciala. Bafta
Funda?

| Oana92 a răspuns:

Daca exista iubire si respect prima noapte de dragoste poate fi minunata in ciuda durerilor si a lipsei de experienta.

| Pitzipoanca a răspuns:

Mai, e ciudat. Si e altfel. Tocmai pentru ca e prima data.
E important la modul ca ar fi bine ca fata sa nu fie parasita dupa sau sa nu fie o experienta neplacuta fizic... Dar nici atunci nu e o problema pentru viitorul vietii sexuale.

| cokko a răspuns:

Depinde cu cine faci dragoste pentru prima data happy

| crystiyna a răspuns:

Sincera sa fiu nu este asa importanta. din punctul meu de vedere ar trebui sa o faci cu cineva care are experienta. In cazul in care n-are asta e, e decizia ta. sunt pareri si pareri, depinde de la caz la caz.

| Stefana666 a răspuns:

Este un lucru foarte frumos si de-a dreptul romantic daca o faci cu persoana potrivita. Si da, este foarte important, acest lucru iti poate schimba viata. Multa bafta :*

| SpaziiiBaaa a răspuns:

Mai e destul de important cel putin ca fata gandeste-te ca nu o sa uiti asta toata viata adica el e primul care te-a facut ''femeie''...si intr-o relatie sexul e destul de important:]