| TheToxicNightmare a întrebat:

Cum fac sa se uite macar un baiat la mine(dar nici chiar exagerat) ca va spun cum arat.
-Parul: bruneta;
-Ochii: caprui;
-am ceva cosuri, asa ca e de rau; sad
-sunt asa mai grasa cea ce este naspa crying
-ma cam imbrac in haine de baieti;
-amuzanta
-vreo 80/100 desteapta, cred
-imi place intunericul mai ales serile
-nu imi plac diminetile
-ascult ceva apocaliptica
-nici macar sa nu va ganditi la machiaj, va rog
-imi place sa stau singura(singura adica ca stau in camera mea lasata in pace)
-ma cam comport baietoasa
-imi plac hainele lungi(bluza, pantaloni lungi.etc)
-imi place sa ma scund, la fata, corpul sa nu mi-l vada
-nu imi plac fustele, rochiile sau mai ales strampi
-parul il am lung
-si cam atat
Pareri?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu as putea sa dau cu parerea despre tine personal fiindca nu te cunosc, dar sa nu uiti ca increderea e foarte importanta, sa ai incredere in tine,. sa fi optimista si sa zambesti mereu.Cine te place te place asa cum esti si te accepta asa cum esti, fie ca ai cateva cosuri si esti mai plinuta asta nu inseamna ca cineva nu te-ar putea iubi, nici intr-un caz nu e asa.Trebuie sa ai grija de tine, sa faci ceea ce iti place, sa fi naturala si ai sa vezi ca va veni si baiatul potrivit la momentul potrivit, fiecare om are calitatiile lui si trebuie sa le scoti la vedere.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acceptă-te așa cum ești și totul o să capete contur în jurul tău.
Va apărea și el din umbră.
Pa, pa.

| User a răspuns:

Inaltimea?

| nicol20 a răspuns:

Poate ar trebui sa te schimbi si tu putin sa incerci ceva haine in care sa pari mai feminina saincerci ceva nou pe de o parte iar pe de alta parte daca stai sa te gandesti cine te place te place si asa cum esti cred ca intelegi ce vreau sa spun.Bafta pe viitor

| TheToxicNightmare explică:

Sa stii anonimule ca eu nu ma imbrac in haine de fata, mai ales ca nu imi place sa fiu fata, asta e.

| bibishor a răspuns:

Eu sunt de parere ca un baiat nu se uita ineaparat cum arata o fata, nu trebuie sa te simti complexata pentru ca ai cateva kg in plus sau ca ai niste cosuri (toti avem cateva) un sfat ar fi ca poate ar trebui sa fi mai feminina, sunt de parere ca o fata trebuie sa fie fata(sti la ce ma refer) dar nu incerca sa devi ceva ce nu-ti doresti, fii tu insuti si pana la urma nu e ultimul baiat din lume.bafta

| Danny_2491 a răspuns:

De cele mai multe ori in astfel de cazuri se intimpla asa ca te iubeste cineva da tu nu stii

si nu cred ca e cazu sa schimbi ceva la tine

cine te v iubi te va iubi asa cum esti

doar fii tu insutsi...

| elena10 a răspuns:

Si eu sunt baietoasa. Parerea mea e ca nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni in lume. Intr-o zi vei gasi baiatul care sa te placa asa cum esti.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa se schimbe situatia...trebuie sa schimbi si tu ceva la tine
Sti cum e... facand analogie, cand esti intr-un magazin si vezi niste napolitane in 2 locuri(ambele sunt facute de acelasi producator, insa intr-un loc sunt puse intr-un ambalaj frumos, iar in altul sunt puse varsate, in pungi). Nu ai ocazia sa le gusti, nu-i asa ca le vei alege pe cele in ambalajul frumos?
Asa si in situatia ta, amuzamentul, desteptaciunea si celelalte calitati pe care le ai sunt foarte importante insa trebuie sa adaugi putin "ambalaj"
De ce desconsideri de la inceput macahiajul? Nu a zis nimeni sa te boiesti ca o pitipoanca, dar putin machiaj scoate in evidenta trasaturile frumoase pe care cu siguranta le ai
Incearca sa rentunti la ideea de a sta singura in casa... fa miscare. Asa scapi si de complexul singuratatii si poti sa faci si miscare, daca nu iti place silueta pe care o ai.
In ultimul rand, esti fata...imbraca-te ca o fata.
In rest, fa ce-ti place, cunoaste oameni noi, fi naturala

Maki

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, te rog nu mai fi asa critica cu tine.cum vrei sa te placa un baiat daca tu esti asa de nemultumita de tine? stai linistita.sigur exista cineva pe lumea asta care te va placea si accepta asa cum esti.hai capul sus ca sunt sigura ca ai si multe calitati! Incearca sa comunici mai mult cu cei din jurul tau. daca te vei simti mai bine schimba-ti stilul vestimentar, cel mai important e sa te simti tu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti emo