| Mada a întrebat:

Cum ii poti spune unui baiat dupa o perioada de timp in care nici nu va`ti mai bagat in seama, ca mai simti ceva pentru el? Chiar daca are prietena. Reamintesc ca el mi-a spus ca inca tine la mine.

Răspuns Câştigător
| silver19 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-l uiti cum zic toti pe aici straight face asteapta sa se incheie relatia dintre ei doi mai bine dar intre timp poti sa-l mai intrebi ce mai face, sa fii amica cu el, ca doar nu sunteti straini sa nu mai vorbiti niciodata dar nu-i spune ca-l placi! asteapta-l ca nu se stie niciodata.

8 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Nu ii mai spui nimic.Astepti sa isi incheie relatia cu actuala si daca mai simti acelasi lucru pentru el ii spui.

| HBK a răspuns:

Mai bine iti vezi de treaba ta, sunt sigur ca mai exista pe lumea asta si altii mai buni sau la fel de buni ca el.

| vyo a răspuns:

Pai daca are prietena las-o balta.

| jocnecurat a răspuns:

Pai...nu se face acest lucru in cazul in care are prietena ca asa se poate duce la...sa o inshele pe tipa aia cu tine. Tie tiar place daca ti-ar face tie una din astea? Banuiesc ca nu.Eu zic cauta pe altcineva si uita-l.Este mai corect asa dar alegerea este a ta.

| Mada explică:

Da dar, el mi-a spus ca inca mai tine la mine, asta. i problema happy

| simona2010 a răspuns:

Parerea mea ar fi ca ar trebui sa stie ce simti pentru el, chiar daca are prietena. Poate s-ar gandi cu cine ar vrea sa ramana. Macar incearca. PAREREA MEA! pup:*

| maria_4406 a răspuns:

Ar fi mai bine sa astepti.chiar daca simti ceva pentru el nu cred ca vrei sa i faci rau prietenei lui. daca intr adevar ai ceva pentru el sa mai astepti putin nu i mare lucru.cu rabdarea treci marea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer ii spui exact tot ce simti.