| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama ca il mai iubesc sau nu? Am incheiat de 1-2 saptamani o relatie de 3 ani din cauza unor neintelegeri. Dupa ce a vazut ca ma pierde si chiar e pe bune treaba a inceput sa dispere, sa ma caute, sa isi ceara scuze etc etc.Eu in timpul acesta mi-au cautat prietenii, am iesit m-am simtit bine asa cum faceam odata si mi-a placut cum se simte libertatea.Inainte aveam super multe restrictii si chiar ma simteam naspa din multe puncte de vedere, trebuia sa ascund ce vorbesc cu cele mai bune prietene sa nu cumva sa il ofensez pe el cu vreun cuvant etc.Cu bune cu rele, totusi a realizat cum sta treaba si a zis ca se schimba si vrea sa fie un om mai bun.Eu i-am fost prima iubita, atat in pat cat si in suflet,[ceva serios] si la fel si el pentru mine.
Singura problema si greseala totodata e ca am inceput sa vorbesc cu un tip cu care am fost acum 4 ani.Deci pe la 14-15 ani umblam cu baiatul asta care acum a reaparut oarecum in peisaj si vrea sa ma recucereasca, sa imi arate ca s-a schimbat si ca ii pare rau pentru tot raul ce mi l-a facut in vremea aia.Am incercat sa iesim si m-am simtit tare bine cu el, mi-a prins bine, ba chiar ne-am sarutat de 2 ori insa nu am simtit nimic.Recunsoc ca vad o schimbare in el insa in momentul de fata simt ca nu simt nimic pentru nimeni, ba mai mult de atat nu ma regasesc.Acestui tip i-am spus ca vreau sa fiu singura o perioada sa ma regasesc.Totodata si cu fostul meu am discutat si treburi si am fortat putin lucrurile, am iesit ne-am sarutat, am facut-o, sa vad daca simt.N-am simtit decat obisnuinta.Nu stiu ce ar fi trebuit sa simt [ fluturi sau altele ].Am nevoie de ajutor.Deocamdata am taiat totul cu amandoi si incerc sa ma regasesc insa problema e ca nu stiu ce anume ar trebui sa vad sau de ce ar trebui sa imi dau seama.Mi-e foarte greu mai ales fiind bipolara.Cu actualul cu care am fost 3 ani impreuna mi-am facut o gramada de planuri, vise tot si avem amandoi un viitor asigurat insa nu stiu ce simt si nu vreau sa l mint nici pe el dar nici pe mine.
PS: fostul meu cu care am fost 3 ani stie toata situatia,i-am spus-o in fata, i-am spus ca m-am vazut cu altcineva si nu l-am mintit.A zis ca ma iarta si ca si-o merita.A spus ca eu sunt viata lui si vrea sa o luam de la capat sa facem sa fie bine, sa ne mutam impreuna etc.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu iubesti? pe bune?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti pui intrebarea asta, este clar ca nu-l iubesti si nu-ti pasa de el!
Cand iubesti, simti asta, direct, prin toti porii si stii cu siguranta ca ai sentimente pentru el. Dar uitae ca nu-i cazul si la tine.
Acum pentru ca relatia aia nu a mers niciodata, nu are sens sa mai incerci vreodata, pentru ca-i pierdere de timp si nervi si nu va functiona niciodata.
Evident ca baiatul ala vrea sa te recucereasca, pentru ca miroase el ca-i rost de sex pe gratis, nu din alt motiv.
Sfatul meu este sa uiti de relatiile trecute, care nu au functionat si nu merita sa mai pierzi timp cu ele.

| mihai69 a răspuns:

Nu iubești de fapt pe niciunul.
Ia o pauză.

| mentholinks a răspuns:

Pai daca nu simti nimic pentru niciunul e clar ce trebuie sa faci. Cauta unul pentru care simti ceva si tine de el daca vrei un partener pentru restul vietii. Daca nu, poti fi prietena cu beneficii cu amandoi. Depinde de ce vrei tu. Trebuie sa stii ce vrei.

| Balanica12 a răspuns:

Eu zic să mai lași puțin timpul să treacă și asta îți va răspunde la întrebări, dar nu să te arunci imediat în altă relație, sau poate ești mai diferită și trebuie să cauți.