| CiocolaticaDulshee a întrebat:

Hey, cititi tot va rog! Ma simt foarte confuza de la un timp; am facut niste prostii si nu stiu cum sa le repar. In primul rand am auzit ca ma place un baiat din grupul de prieteni si ca vrea sa se bage cu mine. Mie a inceput sa imi placa putin de el am iesit vreo 2 zile, el se purta foarte frumos cu mine, apoi nu ne.am mai vazut o saptamana. In timpul asta, am iesit cu fostul iubit al unei bune prietene, ne-am imbatat amandoi si ne-am sarutat. Stiu ca prietena asta inca tine mult la el, asa ca am hotarat sa nu ii spunem, dar mereu ma simt vinovata de ceea ce am facut (2 prostii deodata) dar pe de o parte sunt si geloasa, adica in noaptea aia imi zicea ca sunt cea mai sexy etc. iar acum se poarta ca si cum nu s.ar fi intamplat nimic. Oricum, nu simt nimic pentru el dar imi e putin ciuda. Si ar mai fi o problema, din noaptea cand m.am imbatat am inceput sa il vad foarte frumos pe un alt baiat din grup, dar el 100% NU ma place. Eu incerc sa ma apropii de el, dar nu ma vede decat ca pe o simpla prietena... Pe baiatul asta cu care teoretic stau nu am mai auzit cam o saptamana si ieri cand l.am vazut nu prea m.a bagat in seama, infine cred ca si el se imbatase, dar nu inteleg de ce asta cu care stau nu mai vorbeste cu mine, sau cum sa fac sa il uit pe cel care nu ma place? Si apropo, crdeti ca ar trebui sa ii spun prietenei mele ca m.am sarutat cu fostul ei? Nu stiu, ma simt rau mereu cand sunt cu ea... Ce credeti ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cand esti putin fudula si mai mult prostuta, nu mai conteaza ceea ce faci. Ia o sticla si-ti vine inspiratia. Traiasca TPU!

| Dadi27 a răspuns:

Heei.In primul rand cred ca ar trebui sa te desparti de prietenul tau pentru ca din cele spuse reiasa ca nu mai simtiti unul pentru altul nimic! Dupa... Daca prietena ta iti este cea mai buna trebuie NEAPARAT sa ii spui.Sigur o sa se supere, dar dupa ce ii trece isi va da seama ca nu a fost doar vina ta si incetul cu incetul te va ierta, dar sa ii dovedesti ca regreti si ca ea e mai importanta ca fostul ei prieten pentru tinewinking.Si in ultimul rand cu baiatul pe care il placi...Nu mai il baga deloc in seama.Cand sta cu mai multi salutai pe toti razand, dar cand iti intorci privirea la el stergeti zambetul de pe buze si spune-i un obosit "Ceao" sau "Salut"..vezi tuwinkingFundita?puppy dog eyes

| SexyAlexya a răspuns:

Da ar trebui sa-i spui prietenei tale deoarece te eliberi! O sa se supere cateva zile dar o sa inteleaga pana la urma ca a fost o greseala si o sa va impacati! Se mai intampla si din astea! Funda?