| Vanessa2828 a întrebat:

Doamne, sunt intre 2 baietii? Cum ies din incurcatura? Sa va povestesc: Am fost cu un baiat 5 luni de zile, mi-a fost aproape si ne-am inteles foarte bine primele 4 luni de zile. In ultima luna, a inceput sa ma minta, sa ma dezamageasca, aproape sa ma insele. si eu niciodata nu i-am facut nimic! Stiu ca ma iubeste dar nu suporta ca cineva sa profite de bunatatea mea si de sentimentele mele! In ultima luna. un prieten de a lui. a inceput sa vorbeasca cu mine... el este plecat din tara. Mi-a fost aproape, chiar daca e vorba de vorbit prin internet, tot am simtit ca e langa mine si ma asculta! Dupa ce m-am despartit de " Iubitul meu ", el a doua zii mi-a zis ca e indragostit de mine si nu stiu ce. In uramtoarea saptamana ma cucerit cu vorbe frumoase. [ adevaru e ca stie cum sa vorbeasca cu o fata, este un baiat de nota 20 ]. Mi-a cerut sa fiu cu el si am acceptat. [ decizie luata fara sa ma gandesc]. Aveam momente cand imi era drag sa vorbesc cu el pe internet sau la telefon, si momente cand imi era tare scarba! Dar nu am facut nimic in legatura cu asta! Am stat cu el o saptamana, timp in care fostul iubit [ baiatu cu care am fost 5 luni ] ma tot cauta si ma ruga sa renunt la baiatu ala pentru el, imi zicea ca ma iubeste si ca nu renunta la mine. Intr-un final m-am luat la cearta cu el si nu am mai vorbit! La cateva zile. a avut tupeu sa ma invite in oras, neavand ce face. m-am gandit sa-i mai dau o sansa ca prieteni si am acceptat! El toata ziua a fost indiferent, si eu mor dupa baietii indiferentii [ bineinteles ca el stia lucru asta ]. In urmatoarea zii, am iesit cu el pe afara. si m-a sarutat... straight face Cred ca imi revenise sentimentele pentru el. Bineinteles el stia ca sunt cu "Fostul lui prieten ".

Apoi... am pus o postare pe facebook, gen " am nevoie de cineva sa fie langa mine si sa ma ia in brate si sa imi zica totul va fi bine "

El, baiatu cu care eram la momentu de fata, a vazut postarea. El stia ca am iesit in oras cu fostul iubit, si ca ies afara cu el. si ma asculta si intelege, si e langa mine. [ am probleme de familie si chestii ]. Si nu mi-a zis ca se supara, chiar el mi-a zis " Du-te cu el la suc, mai iesii si tu din casa ".
Am primit un mesaj de la el si mi-a zis ca vrea sa ne despartim, fiindca el e departe si nu poate sa fie langa mine. si ca imi vrea binele si ca imi trebuie pe cineva care sa fie langa mine. cum e [ fostul iubit]. Mi-a spus ca el [ fostul iubit] poate sa fie langa mine cum el nu poate si ca sa-i mai dau o sansa. Normal ca am zis ca nu, nu o sa ii mai dau momentdat.
Acum fostul iubit cu care am stat 5 luni. zice si el gen " Imi pare rau ca te-ai despartit de el din cauza mea, daca vrei spune-i ca il scot de la ignor si ii spun ca intre mine si tine nu e nimic ". Chestii cu care sa ma abureasca mai mult!

Acum nu stiu ce sa fac. Tin la amandoi. advaru e ca pe fotul iubit as putea spune ca mai mult. caci. nu stiu dar pana mea a fost langa mine atata timp, am facut sarbatorile, aniversarile si toate astea impreuna!
Dar, tin si la celalat ca e un baiat bun, care cauta si el sa fie iubit, care nu stiu. mi-a ramas in suflet...

Deocamdata nu sunt cu niciunul. dar ma simt. pfoooaaa! Ma simt prost fata de primul fost iubit. dar ma simt mult mai prost de al doilea fost iubit...

Nu vreau sfaturi gen " asculta-ti inima, fa ce iti zice inima ", fiindca eu nu stiu ce vrea inima, daca as stii nu v-as mai intreba pe voi ce parere aveti!

Multumesc!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De nota 20? *error, limit overflow*. Hai serios, un baiat care iese cu iubita amicului sau si se da la ea, de nota 20?
Si primul, atat de "apasat" de problemele vietii incat, la nici jumate de an de la inceputul unei relatii o ia razna.
Fato, maturizeaza-te si termina cu relatiile astea infantile! Pardon, nu stiu cati ani ai, 15, 16? Atunci se poate, ca la varsta asta se fac si desfac legaturile la fel cum se schimba camasile.

| DNSK a răspuns:

Daca fostul tau, ala cu care ai stat 5 luni, nu gafa, al 2 lea nu aparea in peisaj. ia pune in balanta: cine ce-a facut pentru tine, cu cine te poti vedea in viitor, cu cine te simti tu, (nu cel mai bine, ci tu), fostul tau minte, inseala. daca de acum e asa, cine stie ce-o fi mai incolo. intre doua nu te ploua, dar ce te faci intre doi? dupa mine, ca baiat, l-as alege pe al 2 lea. primul te-a mintit si si-a cam batut joc. acum depinde si de tine ce-ti doresti, ce fel de viata. bafta mare

| Katakimiku a răspuns:

„ Dacă iubești două persoane în același timp, alege-o pe a doua, pentru că dacă ai fi iubit-o cu adevărat pe prima nu ar mai fi existat a doua. " happy
Chestia asta nu prea e valabilă și aici. Al doilea băiat ține mult la tine și nu vrea să te facă să suferi pentru că nu avețui cum să vă vedeți decât pe mess, skype, etc.
Alege-l pe primul pentru că îți este aproape, e lângă tine, stai cu el... Petreceți timp împreună, o să vă apropiați mai mult. puppy dog eyes

| Felys a răspuns:

Iubirea pe internet nu este reala,numai cu cel care este in fata ta poti avea o relatie fireasca,sa iesi sa te plimbi,sa petreci,ala de la distanta e doar amic si atat,nu poate exista o relatie doar pe internet,are dreptate sa te incurajeze sa iesi cu cineva prezent in viata ta decat cu el care e la mii de km distanta,crezi ca el va sta doar sa suspine in fata unui calculator fara sa iasa cu nimeni real, ce naiba, iesi cu baiatul asta care se tine dupa tine si cu ala poti sa doscuti amical pe net, si uite asa se rezolva toate, succes

| 26Geo a răspuns (pentru Felys):

Serios? Ba tin sa te contrazic, cunosc persoane care pe net s-au cunoscut, orase diferite si acum formeaza o familie.Pe net poti sa afli mai multe despre o persoana,felul ei de a se comporta cu cineva, felul ei de a vorbi cu cineva, etc... Ceea ce zici tu e de domeniul trecutului, cand internetul nu era la cautare, cand relatiile se formau doar daca il cunosteai personal sau prin intermediul unui prieten comun.Era aia e depasita.Deci....se poate!

| VladGH a răspuns:

Al doilea iubit se vede ca tine la tine de asta ti-a spus acele vorbe, nu vrea ca tu sa-ti perzi timpul asteptundul, e clar, nu mai sta cu gindul la el.

| 26Geo a răspuns:

Parerea mea,lasa-l pe fostul si fii cu celalalt. Daca te-a mintit si te-a dezamagit si aproape te-a inselat, posibil sa o faca din nou. Celalalt, te vrea, te place, dar nu poate fi cu tine pentru ca e o anumita distanta intre voi si din cauza asta vrea sa fii fericita cu fostul.Nu-ti poate spune ce sa faci, dar te putem ajuta in luarea unei decizii.Fostul=v-ati inteles bine 4 luni din 5, te-a dezamagit,te-a mintit si aproape te-a inselat si prietenul=e langa tine, te asculta, iti da sfaturi, va intelegeti bine, e ok.Eu zic ca prietenul ala merita o sansa, dar depinde de tine. Daca vei ramane cu fostul, nu-ti bate joc de prietenul ala, nu merita.Bafta

| Trista_Fetitza_1998 a răspuns:

Fetito daca il iubeai pe primul cu adevarat nu te combinai cu al doilea asa ca mai bine ramai cu al doilea ca din cate spui tu aici el chiar te iubeste nu merita sa pierzi tim cucerestel din nou nu lasa asa daca chiar ti la el si uita de fostul ca tie doar iti place de el nu il iubesti cu adevarat ca daca il iubeai nu te conbinai cu asta lalt hai sa fim seriosi acum daca iubesti o persoana cu adv cum poti sa te conbini cu altu si mai ales cu prietenu lui