| Anonimaaaxgar a întrebat:

Cum îmi dau seama dacă sunt deflorată?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai bagat ceva inauntru, penis sau altceva, e clar. Esti deflorată.

| RAY a răspuns:

Tu nu stii daca ai fost penetrata vaginal? daca ai fost numai esti virgina simplu

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat forma dar mai ales maginea/conturul perforatiei de obicei unice, existente pe suprafata unui himen intact, este neteda. In cazul in care ''pasarica'' a fost deflorata (indiferent prin ce mod), gaurica/perforatia va apare/avea marginea franjurata, valurita, sau imprejurul intrarii vaginale sa mai existe doar resturi de himen. Poti vedea starea reala a himenului folosind o oglinda sau intr-o poza in care sa apara zona vulvei dintre labile mari imediat deasupra anusului si intrarea in vagin. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Un medic ginecolog iti poate spune sigur daca esti sau nu deflorata.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu mai ai himenul la intrarea in vagin.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai chestia asta intima numai tu poti s o stii... daca ai introdus ceva in vagin la masturbare sau ai avut contact sexual atunci s-a produs deflorarea sigur. Ma gandesc prin absurd ca nu ti s-a intamplat ceva neplacut cand nu erai constiienta gen daca ai consumat alcool si cineva sa fii incercat sa abuzeze de tine in starea aia. Si nu esti sigura daca s-a intamplat ceva sau nu. Multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A lipsit cineva de la mansardă pentru o perioadă și au trecut călători prin gară?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă intră toți cei 25 de centimetri înăuntru, înseamnă că ești deflorată. (Simplu!)

| AlexSalling a răspuns:

Du-te la ginecolog. Va stii sa-ti spuna.

Răspuns utilizator avertizat
| gi4284 a răspuns:

Îți dai seama singura, daca-i facut-o e clar ca ești. O întrebare generala
. astia care tot puneți întrebări d-astea. cititi și voi altele înainte? și răspunsurile lor? ca poate sunt asemănătoare și nu mai întrebați.