| Manu_7313 a întrebat:

Cum instalez aplicatiile downloadate de pe ITunes?

Conectez Ipod-ul la calculator si cand downloadez niste jocuri imi da o eroare. Eu vreau sa le instalez fara sa fac jailbreak la ipod. Se poate?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Poti sa faci download? Adica se descarca toata aplicatia/joc in iPod? Sau eroarea iti apare la descarcare? La instalare nu are ce erori sa-ti apara pentru ca se instaleaza automat->fara sa mai faci tu ceva in plus! Pe iPod nu ai APP STORE? Este o iconita de unde descarci peste 300.000 de aplicatii FREE! (trebuie doar sa-ti faci cont pe iTunes )
CREAZA cont iTunes App Store fara credit card direct de pe telefon - http://support.apple.com/kb/HT2534

Poate jocurile pe care le descarci nu sunt pentru Apple si sunt pentru simbian sau android. Cand descarci prin iTunes trebuie sa faci sincronizare cu iPod-ul tau. Uite aici cum descarci muzica si la fel este si la jocuri cu iTunes:
Cum pun muzica pe IPod? intra aici http://stiri.acasa.ro/......14953.html

Bafta!