| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Cum intreb un baiat daca vrea sa fie cu mine? Fetelor, voi ati mai facut asta? Baieti: ce parere aveti despre o fata care face ea primul pas? Va rog spuneti-mi daca ati facut vreodata asta si cum a reactionat persoana respectiva.
Imi place mult de un baiat si nu stiu daca sa fac sua nu eu primul pas. Ne placem recoproc doar ca niste probleme din trecut ne fac sa fim mai retinuti acum.
Cel mai bun raspuns Fundita!:*

Răspuns Câştigător
| Lexii a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa fiti doar voi doi, ori fata in fata ori pe mes sau la telefon(cel mai bine ar fi face to face). Nu il intreba direct, ia. l mai pe ocolite: intreba. l ce parere are despre tine, spune-i ca il considerei dragut, chesti de genu. Dupa ce te asiguri ca te place si el(macar putin), poti adresa intrebarea: Sa nu fie ceva de genu "Vrei sa stai cu mine?" mi se pare penibila, cea mai draguta intrebare mi se pare "Vrei sa fi iubitul meu?".
Eu o singura data am intrebat un baiat daca vrea sa fie cu mine si am folosit intrebarea de mai sus(bine si raspunsul lui a fost pe masura). Sa nu iti fie rusine sa il intrebi, este frumos cand o fata poate sa isi arate sentimentele, iar un baiat apreciaza asta(dupa parerea mea.)
Mult succes, sper sa reusesti! fundabatting eyelashes?

1 răspuns:
| Calinush a răspuns:

Pai sigur nu merge prin intermediul unui prieten/prietena pentru ca e aiurea.
Eu zic sa alegi o faza singura cu el, undeva oriunde, chiar si la scoala, il iei de mana (daca sta ii bine pentru incepu) si il saruti (daca nu fuge nici dupa sarut e al tauhee hee

Funda smug