| Angeleyes a întrebat:

Cum it poti da seama daca tine la tine sau te iubeste,daca faceti doar sex si atat impreuna? Care sunt acel gesturi care il dau de gol?
Daca te priveste foarte mult in timp ce faceti dragoste, inseamna ceva?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca faceti doar sex, nu te iubeste. Fiindca atunci cand un barbat iubeste o femeie, face dragoste cu ea, ceea ce este cu totul altceva (emotii mult mai mari, pregatiri speciale, etc). IN mod logic, cat faceti sex (chiar fara pic de sentiment) ar trebui sa te priveasca permanent sau cvasi/permanent

| mgtow a răspuns:

Daca iti acorda atentie si spune tot ce face, nu da dovezi ca s-a saturat de tine si e tandru nu ai treaba dar daca nu indeplineste conditiile astea inseamna ca e ceva murdar la mijloc.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De regula, cand iubesti, o si declari, ori verbal, ori prin fapte si gesturi care nu pot fi interpretate altfel!

Iar daca te priveste, este pentru ca este curios sa vada cum te simti, cum reactionezi la tot ceea ce face si se intampla intre voi! Ai prefera sa o faceti pe intuneric, ca stramosii, 1-2 minute, tacere, indepartare si gata?! Omul moderne a altfel! fiecare simtim si ne manifestam altfel, in functie de ceea ce stim, simtim, dorim, etc. Tu spui ca "faceti dragoste" dar de unde stii ca pentru el nu e doar sex, pur si simplu, si urmareste cum te schimbi tu la fata, respiratia, gemetele, miscarile, in functie de ceea ce face el cu tine?!

| Adry05 a răspuns:

Depinde cum se poartă în general, în restul timpului.

| h3r a răspuns:

Adică aveţi o aventură, doar aşa pentru plăcere.
Unde vezi tu iubire aici?

| Vix999 a răspuns:

Nu...daca te priveste mult inseamna doar ca te doreste, nu ca te iubeste.
Nu prea ai cum sa-ti dai seama daca te iubeste sau nu daca tot ce va leaga e sexul.
Ar exista ceva sentimente daca ar sta cu tine mai mereu si cand nu faceti sex dar asa...chiar nu ai cum sa-ti dai seama
Si intre noi fie vorba, nu cred ca te iubeste daca stati impreuna doar cand faceti sex.

| DaniAdrian a răspuns:

Faza cu privitul, il excita mai tare, asa fac majoritatea baietilor, pune-l si tu la incercare esti fata, ar trebui sa stii ce gandeste un baiat mai ales iubitul tau.

| bogdandinro a răspuns:

Se compoarta mai aparte glumet adica

| Angeleyes explică:

Ma priveste in ochi foarte mult, si la corp dar mai mult in ochi.