| Neddme a întrebat:

De ce baietilor le e asa greu sa vorbeasca despre sentimente, sa spuna ce simt? Prietenul meu ma iubeste, imi dau seama dupa cum ma priveste, dupa gesturi, dar imi zice foarte foarte rar, iar cum sunt si eu femeie, ca si la restul`, ne place sa auzim acel "te iubesc". Asa ca baieti, de ce nu o prea faceti?big grin

Răspuns Câştigător
| unknow a răspuns:

Sa sti ca acela care o spune mai rar, te iubeste cu adevarat! eu una, de vorbe sunt satulalaughing... prefer gesturi! e mult mai intens asa, asa simti ca te iubeste, ...asa iti si dovedeste!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca majoritatea baietiilor nu sunt asa mimosi ca femeile sa stea toata ziua si sa o tina in brate, eu cand eram cu una inainte ii ziceam asa rar te iubesc mai ales nu prea imi place cum suna, o faceam de dragul ei sa nu se simta prost.

| Klepto a răspuns:

Vreti non stop sa auzi acele 2 cuvinte, nu conteaza ca baietii nu pot, dar pana la urma conteaza ce vor ei sau voi?
Vreti sa fiti constant bucurate fonic de prostiile alea doua de cuvinte, in loc sa va multumiti cu fapte.
Mai intai spuneti ca vreti fapte, nu vorbe, iar dupa schimbati placa, vorbe multe.
De ce nu as face asa ceva?
Poate pentru ca nu sunt in stadiul ala, poate pentru ca te plac mult, nu te iubesc(este o diferenta).
"Nu-mi spune te iubesc destul de mult"-Nu ma iubeste.
"Imi spune te iubesc prea mult"-Ma sufoca.
"Daca il intreb la ce se gandeste, si el spune la mine"-Se gandeste la sex, perversul.
"Daca il intreb la ce se gandeste, si spune la nimic"-Se gandeste la o alta fata.
"Vorbeste prea mult despre sentimentele sale"-Este slab si un molau.
"Vorbeste prea putin despre sentimentele sale"-Este ca o piatra, simt cum nu ma iubeste.
Pentru ce naiba sa spun incontinuu "Te iubesc" daca eu simt asta, si tu o simti de asemenea.
Am mai avut eu o discutie pe tema asta cu o colega, ce i-am recomandat? Un reportofon, iubitul ei spune odata "Te iubesc" si cand se simte singurica, sa apese Play.

| AndyDeiu a răspuns:

De obicei.Asa ca sa dau raspunsul cel mai bun happy La prima intalnire.prima saptamana nu va vorbiti prea mult. dupa aia unu dintre voi sare si zice.TE IUBESC! Iar apoi fata si ea te iubesc.la care baiatu zice ca o iubeste mai mult decat ea. si ea zice la fel...pan nu mai e nimic.mai incolo o sa se ajunga la TE IUBESC din partea lui.iar fata o sa zica.SI EU si asa se isca prima cearta happy

| Crazyfish a răspuns:

Iubitul tau e diabetic si nu suporta dulce...gariile!

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Sincer aceeasi intrebare mi_am pus_o si eu mult timp dar de curand am aflat ca in gandirea lor,faptul ca isi recunosc sentimmentele spunandTE IUBESC e ca si cum ar plange, lucru care e tipic femeiesc; nespunand acest lucru ei se vad duri, masculi...multi barbatii considera ca spunand Te iubesc unei femeie, acea femeie si_o va lua in cap si va face tot din el sau il va insela; asa ca pentru a avea parte de cat mai multi te iubesc explica_i prietenului tau ca il consideri la fel de barbat si la fel de mascul; in fond conteaza ceea ce simte nu ceea ce spune

| Catalinaaaa_4517 a răspuns:

Depinde` de baiat!hee hee. Spre exemplu` pr` meu imi zice de 20 de ori intr-o zi ca ma iubeste. Si apoi ma intr` daca si eu il iubeschee hee. Deci depinde de baiat, nu toti is asa`hee hee.

| DeliciousGirl19 a răspuns:

Depinde de baiat. dar sunt unii care au orgoliu de barbat in ei si le este cam greu. spune-i ca vrei sa auzi mai des ca nu are ce sa se intample o sa auziti doar voi 2

| DDeenniissaaa a răspuns:

Ai prefera sa spuna asta in fiecare zi? Ar patrunde monotonia intre voi. si nu ar mai exista un moment special. Cand iti spune "te iubesc" sa simti o stare de nedescris din cap pana in picioare?! Daca ti-ar zice mai des.te-ai satura sa tot auzi asta, iar la un momentat cuvintele lui nu ar mai conta.Acest "te iubesc " se spune mult prea usor. In ziua de azi a devenit ca si un simplu "ceau, ce faci". Toti cocalarii de doi bani spun asta si nu mai are niciun farmec. Daca stii ca te iubeste, te iubeste si gata. Nu ai
nevoie de vorbetongue...

| BlondeGirl a răspuns:

Am citit intr-o carte ca fetele sunt mult mai deschise decat baietii si le place sa vorbeasca mai mult dde sentimente decat baietii, dar depinde si de persoana happy ^^