| CrazzzyA a întrebat:

Cum iti dai seama ca esti lesbiana si nu e doar o faza trecatoare? Ma atrag unele fete, dar ma uit si dupa baieti. As putea fi bisexuala?
As dori raspunsuri coerente, nu ironii din partea homofobilor sau etc.

Mersi!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
21 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca iti plac si fetele[mai ales daca ai fantezii cu ele]si baietii atunci poti spune ca esti bisexuala

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru0007 a răspuns:

Ai putea fi da, nu e nimic rau in a fi bisexuala.important e sa te simti bine cu tine.de faza trecatoare nu stiu ce sa-ti zic pentru ca...n-a trecut timpulhappy o sa-ti dai si tu seama.de obicei in tinerete apar''nebuniile'' astea... apoi te mai domolesti

| wolder a răspuns:

Vezi daca poti sa saruti o fata, sa o atingi sau sa fiti intime
Daca iti place doar sa le vezi si sa le fi prietena atunci nu esti.
Daca te atrag si baietii atunci esti bisexuala

| Eu1294 a răspuns (pentru wolder):

Ma distreaza ca acest raspuns a fost postat chiar de ziua mea
Mie imi place de o fata
Si in general nu pot fi atrasa de fete
Dar imi place de o fata care arata ca un baiat, adica la stil, si are parul scurt. Am vorbit cu psihologul de la scoala care a spus ca poate fi doar o confuzie de gen. Prietenii mei mi au spus ca daca ar fi sa ajung mai departe cu ea... nu as putea face unele lucruri pentru ca sunt hetero
Dar de atunci s au intamplat anumite chestii si chiar pot intretine relatii sexuale cu ea
Sunt foarte curioasa sa stiu daca e confuzie de gen sau chiar sunt bi.
Am fost impreuna si cu baieti.
Nu mi-a mai placut nicio alta fata in afara de ea vreodata.

| Azµre a răspuns:

Da, poate fi vorba de bisexualitate în cazul tău, dar mai degrabă cred că e ceva trecător care ține de vârstă.
Colac peste pupăză nu văd nimic rău în asta... la urma urmei dacă ți-ai înșela soțul cu o altă tipă, ar fi prost el dacă s-ar despărți și nu ar zice : "Aș putea să mă bag și eu între voi?"

| CrazzzyA explică (pentru Azµre):

laughing

| Azµre a răspuns (pentru CrazzzyA):

Păi ce nu e așa? Să fim serioși happy Mie îmi plac fetele Bi! laughing
Așa că sunt pentru!

| CrazzzyA explică (pentru Azµre):

Poate e asa, pentru unii. Pe multi ii dezgusta imaginea a doua fete impreuna.

| Azµre a răspuns (pentru CrazzzyA):

Kinky laughing

| ApaMineralaAcidulata a răspuns (pentru CrazzzyA):

Prefer sa vad doua fete impreuna decat 2 barbati!laughing

| CrazzzyA explică (pentru ApaMineralaAcidulata):

Si eu laughing

| Voidwithin a răspuns:

Cred ca ard hormonii in tine laughing.Acu serios stiu ca s-au facut teste dar eu cred ca asta e chestie de mentalitate esti sanatos iti plac fetele, sanatoasa iti plac baietii...

| catablondu a răspuns:

Buna, depinde ce simti pentru fiecare in parte. Incearca sa te gandesti la o fata, apoi la un baiat. Sunt multe intrebari la care trebuie gasit un raspuns in functie de care iti poti da seama de orientarea ta sexuala. Ce iti place la o fata / ce iti place la un baiat, etc.

| Robin0744 a răspuns:

La femei, atracția pentru altă femeie e relativ curentă fără a fi bi-. Multe femei au avut măcar un contact lesbi. Unele rămîn așa, altele nu. Dacă o femeie e frumoasă... și lui D-zeu îi place. Trebuie efectiv să încerci. Dacă ești bi-, așa te-a făcut D-zeu, nu te complexa, nu poți schimba nimic.

| abNb a răspuns:

Daca esti la pubertate e perfect normal sa te uiti si dupa persoane care nu sunt de sex opus. Cum sa spun, e o perioada mai ciudata. Se petrec o gramada de schimbari, corpul e nedumerit la fel si tu... dupa un timp (4-5 luni) va trece, doar sa se mai calmeze schimbarile astea pacatoase in corp.

Daca NU esti la pubertate si esti majora, e acelasi lucru. Ceva se schimba in corpul tau si de aceea. Stai linistita nu ai de ce sa iti faci griji, toti la un moment dat sunt "bisexuali" fara sa fie de fapt laughing

| BbyLov a răspuns:

Crazy.lady15 si vorbim mai multe. happy

| desy a răspuns:

Pai te atrage trupeste,!