| evaevaeva19 a întrebat:

Cum iti dai seama ca te place un baiat?
Si daca da cum ar trebui sa reactioneze daca ii zici ca nu iti place de el?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RaluuMrrrr a răspuns:

Poti sa-ti dai seama foarte usor daca te place! Adica de obicei baietii incearca sa flirteze cu tine,sa te impresioneze,sa te "dragalaseasca",sa iti ia apararea,sa vorbeasca si sa se comporte frumos cu tine, iti zambeste mereu si e un in acelasi timp si rusinos [in cazul in care nu e un mitocan din acela foarte tupeis si badaranos]!
Poti sa-l refuzi in multe metode. Poti sa ii zici ca nu vrei sa stricati prietenia, ca nu simti nimic pentru el, ca nu il vezi decat ca pe un amic si tot felul de scuze. De asemenea poti sa ii zici in fata"Nu, nu te plac.Scuze" dar pare un pic rautacios!
A da si un sfat, daca te intreaba daca il placi sau daca vrei sa fii cu el nu ii zice chestii gen "iti zic maine","nu stiu acum","ma mai gandesc" si scuze din acestea ca sa amani pentru ca o sa ii dai sperante si in acelasi moment si trist si mno... nu e prea placut sentimentul!
Sper ca te-am ajutat kiss!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te place un baiat:
1) ii straluces ochii cand te vede
2) cand vorbesti cu el nu se opreste din zambit
3) se da la tine
Daca vrei sa ii spui ca nu iti place de el incearca a ii explici ca nu vrei sa strici prietenia dintre voi. sper sa te ajute

Funda?happyhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sta pe langa tine.
ok, nu ar trenbui sa aiba nici o problema este ceea ce tu simti si sa respecte asta.