| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca un baiat te place si cum iti dai seama ca nu te place?

Răspuns Câştigător
| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

E greu pentru o persoana normala sau pentru ochiul neinstruit daca vrei sa-i spui asa, sa isi dea seama. In mod normal, cea mai sigura portita catre raspunsul tau sta in privirea lui. Daca iti priveste corpul, insemnand mai mult partea de jos, inseamna ca ii place cum arati, iar daca iti priveste mai mult fata, indelung, si atent, privind la tine ca la un punct mort inseamna ca te place. De asemenea, poti sa-ti dai seama din comportament. Vezi cum se comporta cu celelalte fete, care stii sigur ca nu le place, iar apoi compara comportamentu asta cu cel fata de tine si vezi ce-ti iese. Daca cu tine e mai ingaduitor, poate mai ducle/dragastos si mai ales mai binevoitor atunci te place... funda?

2 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Daca te place e destul de atent cu tine, mai mult ca alti.
Iar daca nu te place, incearca sa te ignore. Nu-ti da atentie, ce-l mult iti raspunde din bun-simt. happy

| iRainbow a răspuns:

Păi clar că dacă nu te place va căuta motive să te ignore. Și știu asta din propria experiență. Deci dacă nu te place, va căuta pur și simplu un motiv să nu te bage în seamă, sau să plece.
Dacă te place, asta nu cred că știu.
Poți să te uiți la modul cum se comportă în preajma ta.
Va face gesturi drăguțe, te va complimenta...
Oricum, multă baftă.