| ForeverWarrior a întrebat:

Cum iti dai seama daca o fata timida te place? Fetelor care sunteti timide cat timp ati astepta pana cand baiatul de care va place intra in vorba cu voi?(daca si el e foarte timid).ati renunta dupa un timp?

1 răspuns:
| eusicumine98 a răspuns:

Buna.
Pot spune ca si eu sunt o fata timida, chiar daca de obicei ma avantam cu capul inainte. O fata poate fi foarte rabdatoare. Daca vede dupa ceva timp (depinde de cat de mult ii place de respectivul baiat) ca nu da nici un fel de semn ca o place, ma refer la ceva de genu ca nu se uita la ea, ca nu ii zambeste si din astea, bineinteles ca renunta si ca isi pierde interesul si/sau increderea in sine.
Daca o placi cu adevarat da-i semne, vorbeste tu cu ea.
Eu am cedat de multe ori pentru ca mie chiar imi pasa de acele persoane si chiar daca nu am primit acelasi raspuns nu am patit nimic, nici macar nu am fost refuzata in fata.
Sfatul meu : daca tu chiar o placi fa primul pas pana nu este prea tarziu.
Sper ca te-am ajutat. Bye!>big grin