| grtysae a întrebat:

Cum iti poti creste sansele de a ramane insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Ia-ti teste de ovulatie de la farmacie si fa-le in fiecare dimineata (din urina).
2. Nu faceti sex mai des de o data la doua zile, dar nici mai rar de o data la 5 zile.
3. dupa sex, stai macar o jumatate de ora in pat, eventual cu picioarele in sus si abia apoi spala-te.
4. nu te spala intravaginal dupa sex.
5. ia acid folic, 4 mg pe zi fiindca stimuleaza ovulatia si in plus trebuie luat cu 3 luni inainte de sarcina pentru dezvoltarea buna a copilului.
6. daca astea nu functioneaza, du-te la medic impreuna cu partenerul tau.

| want2bMajestic a răspuns:

Se zice ca seara si dimineata suntem celmai excitati...deci...

| beba a răspuns:

Facand dragoste in zilele fertilehappy