| Anonimathaa a întrebat:

Bună! Imi poate recomanda cineva un medicament bun pentru a creste șansele de a rămâne însărcinată?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista medicamente pentru a ramane insarcinata, dar exista fertilitate in vitro, facuta la orice clinica medicala sau sexul facut zilnic, in perioada fertila a femeii.

Vad ca tot mentionezi in intrebarile tale despre "persoana cu hadicap" si te-as sfatuii sa te referi unui medic specialist, daca aceea esti tu, pentru ca poti avea o anomalie genetica care nu-ti permite sa faci copii, sau ai medicatie pentru handicap, care elimina ovulatia si nu te lasa sa ramai gravida.

| acalmfuccboi a răspuns:

Ce vârstă ai?
Și de obicei, poți să îți crești fertilitate dacă te lași de anumite vici (fumat, diverse medicamente, alimentație, în alte cuvinte un stil de viață dezordonat)
Ar mai putea fi o problemă și din partea soțului.