| Yly a întrebat:

Cum iti poti da seama k e timpul sa renunti la o relatie?

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Cand pur si simplu nu mai simti aceiasi atractie fata de persoana respectiva, nu ti se mai pare atat de cool, de super de frumoasa ca in prima zi.
Cand intervine rutina de zi cu zi, nu se mai intampla nimic nou in relatia voastra..sau cand pur si simplu simti ca vrei sa incerci ceva nou big grin

Inima ta e singura care iti poate raspunde la aceasta intrebare.winking

15 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cand inima sau sufletul iti striga sa faci acest lucru.winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Atunci cand consideri ca nu mai simti nimic pentru acea persoana este timpul sa o lasiwinkingSau atunci cand dimti ca relatia voasta nu mai merge big grin

| Linda a răspuns:

Te plictisesti cand nu ai perspectiva intr-o relatie.

| marsy a răspuns:

Kind iti perzi interesul de persoana data, cind nu vrei sa o mai vezi, cind iti doresti sa faci altceva, cind esti sigur ca nimic nu te mai poate lega de persoana data

| Orannginna a răspuns:

Se simte...

Nu trebuie sa se intample ceva anume, sentimentele se sting si este imposibil sa nu iti dai seama. Insa daca se pune problema unei alte situatii, unde unul dintre parteneri este determinat sa puna punct, atunci cred ca oricine stie ce vrea si stie cum sa faca sa obtina acel "ceva". happy

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Cand simti k persoana iubita numai este ca inainte, numai te suna cum facea mai demult sau te respinge incepe sa vorbeaca urat cu tine.etc

Decat sa-ti faca toate astea ar fi mai bine sa-ti spuna in fata k numai vrea sa fie cu tine decat sa te minta k te iubeste...

Parerea meawinking

Răspuns utilizator avertizat
| VladDu a răspuns:

Cand te doare oleaca burta.

| laurentiu_9029 a răspuns:

Cand vezi ca te inseala cu altii, si-o trage cu totii, nu te mai baga in seama la cat de dezmembrata este.Chestii din astea.Vezi daca ii miroase gura a capsuni, acum e moda prezervativelor cu gust de capsuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu tare sa iti dai seama ca nu mai merge nimic in acea relatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te plictisesti de aceea pers laughing eu asa imi dau seamalaughing sau cand nu mai ai sentimente pentru eahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa ce fac nunta in secret cu alta ai zic ca ar trebui sa ne vedem mai rar big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand simti ca te sufoca, cand simti ca nu mai ai timp pentru tine, cand nu te mai intelege, nu il mai intelegi...sunt atatea semnale pe care le primim in momentul in care nu mai merge... dar din pacate, suntem atat de slabi si ne este atat de frica de necunoscut incat ajungem sa facem compromisuri, preferam sa batem pasul pe loc.am auzit de multe cupluri care au crezut ca un copil va rezolva situatia.sa fie oare adevarat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de parere ca sfarsitul unei relatii poate avea loc dupa niste criterii.Chiar daca ti se pare ca relatia ar trebui sa ia sfarsit, poate cele doua persoane din relatie trec printr-o perioada mai grea, si parerea mea ca ar trebui sa comunice si sa afle situatia in care este relatia lor. Daca ajung la un consens, si realizeaza ca nu mai merge, e mai bine sa se termine cu o prietenie.La urma urmei sunt vinovati amandoi, si au petrecut multe clipe si frumoase si mai putin frumoase impreuna... a fost o etapa din viata lor...asa ca RESPECTATI-VA! SI NU UITATI CA INTR-O ZI VA-TI IUBIT ENORM. L. N

| ruxxu16 a răspuns:

Eu cred ca e timpul sa renunti la o relatie atunci cand numai simti nimic pentru acea persoana...cand deja numai ai ce sa imparti cu ea...cand vezi ca nu va mai intelegeti.Sunt multe lucruri de care ai putea sa iti dai seama...gandeste-te daca mai are rost sa pierzi timpul cu acea persoana. daca ea mai tine la tine... daca va mai ascultati unul pe altul.sau gandeste-te cand ai probleme la cine iti place sa apelezi. daca la ea apelai inainte si acum numai simti asta atunci ar trebui sa iti pui semnul intrebarii... daca tot ce faceai cu ea acum ti se pare plictisitor.sunt mult mai multe. dar gandeste-te ma intai la astea.am sa mai revin... sper sa iti dai seama.Sa ne zici si noua cum ti-ai dat seama si daca ai daca ai facut alegerea buna.succes