| unomdeosebit a întrebat:

Poti sa renunti la o relatie cu un om din cauza unui singur defect?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Categoric - dacă ăla e alcoolul (și să fie un singur exemplu)

| unomdeosebit explică (pentru sierra1):

Asta e un exemplu bun alcoolul iti afecteaza toata viata

| sierra1 a răspuns:

Categoric - dacă ăla e violența (și să fie un singur exemplu)

| Mosotti a răspuns:

Da, e relativ, daca acel defect te deranjeaza mai mult decat iti plac celelalte pozitive ce le are, iesi pe minus, deci renunti la relatie, si da, e normal sa renunti in acest caz.
Daca defectul ala deranjeaza mai putin decat iti face bine ce are pozitiv, atunci esti pe plus, deci nu renunti.
Deci depinde in ce caz esti.

| Freya1 a răspuns:

Acuma depinde.Toti avem defecte.
Dacă acel defect e atat de mare încât va afecteaza viata si familia (cum ar fi drogurile, alcoolul, jocurile de noroc, cu.rvasareala) atunci da.

| Invictusman a răspuns:

Depinde ce presupune acest defect.

| rapandula a răspuns:

Depinde ce defect.

| Ødegaard a răspuns:

Mai bine i-am da ceva de pomana ca sigur ii e foame

| unomdeosebit explică:

Munca e pierdere de timp nimeni nu e facut sa munceasca 8 ore pe zi

| anonim_4396 a răspuns (pentru unomdeosebit):

Nu o zis nimeni de 8 ore, poți lucra la 4 ore. daca nici la 4 nu vrei înseamnă ca ești un parazit. Fa videochat dacă nu îți place muncawinking

| rapandula a răspuns (pentru unomdeosebit):

Mai noi leneșii vorbesc despre orele in care poate muncii un om...vai de steaua ta... Daca ai stii cati muncesc cu mult peste program - 10-12h - ca sa isi termine toata treaba. Si datorita lor iei tu dupa pensie sociala ca sa nu mori de foame, din taxele lor.