| BrokenInside a întrebat:

Cum ma opresc din plans din suflet? Ma refer la plansul ala care il ai cand pierzi pe cineva pe care ai iubit cu tot sufletul sad.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Ce-aveti ma toti cu bautul?
raised eyebrows
Cand bei mai rau te doare capul si de uitat tot nu uiti nimic.

In primul rand plansul e ceva fara ratiune, care-ti consuma energia, iti da dureri teribile de cap si iti termina nervii.
In loc sa plangi...mai bine gasesti ceva rational de care sa te agati. Ceva care sa te motiveze sau care sa te consoleze. Sperantele chiar mor ultimele si apoi se naste resemnarea.da nu mereu e nevoie sa se ajunga la asta.Uneori...trebuie doar sa gandesti pozitiv, pentru ca simti tot ce se intampla in jurul tau.
mie imi place sa cred ca totul e o incercare. Fiecare stare de imi pica ceru-n cap e ceva peste care trec/i si prin care arati ca esti puternic, ca ai credinta si ca meriti ce-ti doresti.

Ce e important intotdeauna? Sa nu ai regrete ca nu ai facut ceva sa fi schimbat.sa simti ca ai dat tot cea fost mai bun si ca ai facut tot ce ai putut.
iar cand vei simti asta, ca s-a terminat...atunci s-a terminat.
Pana atunci, nimic nu e pierdut. oamenii traiesc, gandirile se schimba. evoluam, ne schimbam, deci capul sus ca va fi soare curand!

7 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Fumezi un pai, fericire 101% in minim 5 minute big grin

| Dia_5740 a răspuns:

Crede-ma ca si eu am aceeasi problema in momentul de fata...Am incercat faza cu betia, dar a doua zi am luat-o de la capat cu plansul

| ancaval a răspuns:

"De ce sa plangi, oricum nu te vede nimeni."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speranta,este singura problema care nu ne-o poate lua nimeni.Si te rog sa mai intelegi ceva:experienta vietii m-a invatat ca nimeni si nimic nu merita acest plins.Din nefericire, sinceritatea se plateste, greu de inteles, dar asa este.

| schmoll a răspuns:

Este a greu,dar trebuie sa gandesti optimist,in primul rand nu m-ai asculta muzica trista, asculta muzica vesele, cauta bancuri pe net, incearca sa te gandesti ca parteneru a pierdut, pastreza-ti calmu, toti trecem prin asta..si toti trecem peste, chiar daca spunem ca nu mai exista altu/alta, dar mereu este altcineva

| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Bei pana tie rau de zici ca esti mort!

| Angels151 a răspuns:

Poi e foarte greu de spus. Fiecare dintre noi a trecut macar o data prin asta. In primul rand trebuie sa te gandesti ca sunt multe fete,sau baieti care asteapa sa va intalniti. Nu e ea ultima persoana de pe pamant. Sa nu mai asculti melodii triste, deoarece iti fac mai mult rau. Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii si sa vorbesti cu cineva care te asculta si iti stie povestea de dragoste. Ocupati timpul cu activitatiile care iti plac, citeste o carte, plimbate prin parc, etc. Sunt multe modalitati. Sper sa treci peste! Succes!