| daffyduckk a întrebat:

Sunt prea sensibila, ma apuca plansul aproape din orice, stiti cumva ce pot face sa ma opresc din a fii atat de razgaiata?

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ti-ai format un caracter, o personalitate, iar ca astea sa fie schimbate trebuie sa lucrezi mult cu tine, cu psihicul. trebuie multa rabdare, trebuie sa inveti sa-ti coordonezi sentimentele, sa ti le retii. nu-i usor deloc un schimb la nivel emotional, dar nu-i nici imposibil. in timp cu rabdare, repet, rabdare si munca multa te schimbi. pe langa rabdare iti trebuie si ambitie. vorbeste cu un psiholog sa-ti dea ideile principale si dupa ele sa te ghidezi. cand muncesti cu tine insuti. vorbesti intr-o alta limba! bafta mare

| thalyslly a răspuns:

Perioada adolescentei
e normal

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Timpul rezolvă totul. Fii curajoasă și nu lăsa nimic să te facă să suferi. Trebuie să ai încredere în tine, în propriile tale forțe. Poate la început va părea greu, dar cu timpul vei rămâne uimită de ceea ce poți. Cu cât treci prin mai multe lucruri în viață, cu atât devii mai puternică. Trebuie să înveți singură să mergi mai departe.Lumea nu îți permite să fii slab, pentru că te vor călca în picioare până în ultima clipă.Nu cred că vrei asta. Succes.

| Wulf a răspuns:

Nu poti, asa esti tu, pur si simplu.
Dar poti incerca sa iti musti limba si sa zici NU PLANG!

Bafta!

| daffyduckk explică (pentru Wulf):

Iti multumesc pentru sfat, o sa-l incerc ^^

| madddd a răspuns:

Sigur.Crede-ma ca exact asa eram si eu anul trecut...Dar mu stiu de ce, dintr-o data m-am maturizat. Trebuie sa te gandesti ca nu trebuie sa te lasi calcata in picioare de ceilalti.Fii mai sociabila si mult mai curajoasa.Fii ce iti doresti tu cu adevarat sa fii! Pana la urma, doar ceea ce tu iti doresti este important!
Dar daca tu chiar iti doresti sa te scimbi, crede-ma ca o vei face. Invata sa te controlezi pe tine insuti. Daca plangi cam din orica, inseamna ca tie iti pasa de orice lucru, ca esti buna cu toti ceilalti. Mai gandeste-te si la tine, la ce iti doresti. Fii mai tupeista ...Acesta este sfatul meu... Sper ca te-am ajutat!

| daffyduckk explică (pentru madddd):

Multumesc foarte mult de ajutor ^^ apreciez :3

| RegeleRegilor a răspuns:

Fi tare!
Lasa plansu gandeste-te ca o sa fie bine.

| daffyduckk explică (pentru RegeleRegilor):

Ufff, o sa incerc sa ma schimb puppy dog eyes multumesc pentru incurajare big grin