| AirănMeidăn a întrebat:

Cum ma pot dezvirgina? Adica daca nu am contact cu un organ sexual barbatesc dar totusi m-am masturbat mai sunt virgina?

13 răspunsuri:
| Eufourikul a răspuns:

Depinde cu ce te masturbezi!
Dar e probabil ca tu sa fii, inca virgina.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Nu te lua dupa raspunsurile care ti-au fost date sunt sigur ca nu stiu ce vorbesc. SA revenim la intrebare.
DA esti virgina si ramai virgina pana la primul contact sexual cu un barbat.
Prin masturbare nu de dezvirginezi orice ai face, chiar daca se rupe acel himen nu prea are treaba cu virginitate si iti spun de ce : unele fete nu se nasc cu acel himel si ce vrei sa spui ca ele s-au nascut dezvirginate, logic ca nu, la altele dupa primul contact nu se rupe, deci vrei sa spui ca mai sunt virgina, logic ca nu, acel himen se poate rupe si cand practici un sport de performanta (ex : gimnastica) deci vrei sa spui ca acele fete s-au dezvirginat, logic ca nu. Deci treaba cu himenul nu prea arata daca esti virgina, e la fel cu acea 'ata' la baieti.
Totul e logic, deci ramai virgina si cu acel himenul rupt, mult succes big grin

Răspuns utilizator avertizat
| motan444 a răspuns:

Daca ai bagat degetelul in vagin pa virginitate sau daca ai avut sangerari in timpul masturbarii

| FoundYouLover a răspuns:

Depinde de ce te-ai folosit ca sa te masturbezi - daca ai folosit de exemplu degetul, ai sanse sa mai fii virgina, dar daca ai folosit un vibrator sau ceva asemanator cu el ai sanse sa nu mai fii virgina, mai ales daca te-a si durut sau ai sangerat. Daca nu esti sigura daca esti virgina sau nu ai putea ruga un ginecolog sa-ti spuna. Stiu, ti se pare asa aiurea sa mergi la ginecolog, mai ales ca majoritatea sunt barbati. Totusi mai exista si ginecologi femei, sa stii. Iti doresc sa gasesti una. BAFTA!

| MarianAlex112 a răspuns:

E probabil ca tu sa fii, inca virgina

| Agnieszka a răspuns:

Dezvirginarea se produce prin ruperea himenului. Daca nu exista penetrare vaginala, atunci inca mai esti virgina. Dezvirginarea se poate produce si cu diferite obiecte sau jucarii introduse in vagin, nu doar cu organul sexual barbatesc.

| Bendurlea a răspuns:

Raspuns simplu unde stai ca te ajut cu placere sa fi in pas cu modalaughing

| cristi202 a răspuns (pentru Bendurlea):

Cam pe multa lume vrei tu sa ajuti!happyhappyhappy

| Yamatasula a răspuns:

Cu o placinta
XD

| CaineleMagic a răspuns:

Falus ai nevoie de