| loredana0000 a întrebat:

Oare mai sunt virgina dca m-am masturbat (nu mi-am pus degetul in vagin) si la contact sexual prietenul meu isi va da seama daca nu mai sunt?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana nu intra veverita in scorbura
pana nu intra mataranga la pruna
pana nu vede gogoasa locomotiva
pana nu intra guguloiul la savarina

esti virgina

| Violleta2022 a răspuns:

Pritenul ca prietenul, dar sa vezi cand va afla mama ta...

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este cel afirmativ, DA esti in continuare VIRGINA si vei ramane asa chiar si daca vei incepe sa te masturbezi intravaginal. In urma introducerii unui deget sau a unui/unor orice alt/e obiect/e in vagin, starea de virginitate a fetei respective ramane neschimbata. Virginitate reprezinta de fapt o stare, o conceptie de ordin mintal, de natura psihica, fiindca in fapt virginitatea reprezinta "starea de puritatea" a unei fete fecioare care pana in momentul respectiv nu a intretinut contacte sexuale reale. Virginitatea se pierde, sau mai corect spus dispare, numai in clipa/momentul in care un penis real/adevarat, al unui baiat/barbat intra in contact direct cu himenul/vaginul fetei respective. In cazul tau nu s-a produs nici macar DEFLORAREA "pasaricii" tale fiindca in mod foarte sigur himenul deocamdata este/a ramas intreg/intact. Nici prietenul, nici mama ta, ca de altfel NIMENI altcineva in afara de tine, NU poate constata prin nicio metoda de investigare daca esti sau nu VIRGINA, chiar si daca "pasarica" ta va fi NEDEFLORATA sau chiar si DEFLORATA in urma masturbarii practicate. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ești foarte virgină.
Și nu, dacă nu îi spui, nu are cum să-și dea seama că te-ai masturbat. Nu că ar fi ceva rușinos sau ciudat în asta, oricum multă lume o face.

| Emilian65 a răspuns:

Inca mai esti virgina. Dezvirginarea se produce odata cu primul act sexual cu un baiat.

| ValentinGeorge a răspuns:

Virginitatea nu exista, este o idee tampita introdusa de oamenii de demult sa tina fetele sub control si sa le sperie. sunt foarte multe femei ce se nasc fara himen sau care se poate rupe oricand. e 2017, nu mai da nimeni 2 bani pe virginitate.