| DuraruMarin a întrebat:

Cum pot prinde curaj sa vorbesc cu o fata pe care o plac foarte mult si o si cunosc de foarte mult timp?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca deja va cunoasteti de mult timp, acorda-i atentie.
Stai in preajma ei, dar fara sa fii enervant, si incearca sa nu fii penibil.
N-ai nevoie de cine stie ce curaj, studiaza-i comportamentul in preajma ta, vezi daca se bucura cand ii acorzi atentie, sau... vrea sa scape de tine. Asa vei sti ce e de facut. Daca incepe sa te placa, ai sa prinzi curaj, si totul vine de la sine.
Succes!

3 răspunsuri:
| FoundYouLover a răspuns:

Poate ti-ar fi mai usor sa prinzi curaj daca ai afla intai daca este singura si daca isi doreste o relatie.

| EmanuelKant a răspuns:

O bere, doua, trei pana te simti in stare.

| antonika25 a răspuns:

Curajul vine de la sine. Daca tu o placi, te poti apropia de ea. E posibil ca si ea sa te placa. Daca totul merge bine intre voi, sigur vei prinde curaj de parcurs.