| Dragoosh a întrebat:

Cum pot sa aflu ce drivere am la pc?

fundaaaaaaa scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Marius_1057 a răspuns:

Buna. Exista mai multe modalitati in functie de ce vrei tu cu adevarat sa afli, pentru ca nu te-ai exprimat prea clar. Daca ai deja instalate driverele si vrei sa afli cum le cheama descarci un programel numit SIW (System Information for Windows) care iti arata tot ce ai ce ai in comp (software, hardware etc.) De mentionat faptul ca nu trebuie instalat, dublu click pe el si se deschide. Descarca de aici: http://www.snapfiles.com/get/siw.html/
Pentru varianta in care ai instalat windows si nu sti ce drivere iti trebuie, te uiti pe placa de baza si copiezi seria ei, apoi te duci la altcineva care are pc si cauti pe net ce drivere iti trebuie in functie de seria de pe placa.

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Cred ca vrei sa stii ce drivere ITI TREBUIE, mai precis ce componente ai in PC. Pentru asta descarci Lavalys Everest sau, mai nou AIDA32 care iti afiseaza absolut toate componentele hardware, astfel incat sa cauti driverele specifice.