| 7777 a întrebat:

Cum pot sa devin mai curajos(tupeist)? Vreau sa impresionez o fata, adica sa pot sa am curajul sa ii vorbesc, iar eu sunt mai timid de fel si as vrea sa ma schimb!happy

5 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Daca il are vreun prieten deal tau id ei si ti-l dai si iti da add poti vorbi cu ea pe mess nu prea ai emoti asa ca vorbeste cu ea

Răspuns utilizator avertizat
| Nicoleta a răspuns:

Daca chiar iti place de ea, gandeste-te ca daca tu nu faci nimic, s-ar putea sa ti-o ia altul inainte., iar asta ar trebui sa fie motivul pentru care tu trebuie sa iti invingi temerile. Ar trebui sa te duci pur si simpu sa vorbesti cu ea, asa cum vorbesti si cu alte fete.Toate vin d ela sine.Nu ai nimic de pierdut.

| MihaCool99 a răspuns:

Poi e simplu...doar trebuie sa iti faci curaj si sa incerci sa fii ca un gentelman si chiar daca o iubesti pe fata aia incearca sa o imresionezi...Baftawinkingfundita? plz sunt noua si nu am niciuna

| MasQueNada a răspuns:

Nu exista o reteta, trebuie sa-ti faci curaj singur si sa-ti impui tu asta. Si sa stii ca nu-ti trebuie chestii deosebite ca sa impresionezi o fata normal, trebuie doar sa ai curaj sa-i vorbesti, sa-i propui sa va vedeti, sa faceti lucruri impreuna (de genul plimbat/vazut filme/mers undeva in oras). In general trebuie sa faci o persoana sa te placa pentru felul tau de-a fi, nu sa te schimbi doar ca sa placi cuiva. Bine, normal, trebuie sa schimbi la tine chestiile rele.

Si nu te mai gandi atat ca te faci de ras daca vorbesti cu fata respectiva si ea nu e de acord sa iesiti undeva sau daca ea nu te place. Ideea e sa incerci si sa nu fii descurajat de un refuz.