| 7777 a întrebat:

Cum pot sa devin mai tupeist?big grin Eu sunt mai timid si as vrea sa ma schimb!happy

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uneori e bine sa fii timid
Alteori e rau eu uneori ma cam urasc ca sunt tupeist in draci
De la tupeu la nesimtire mai doar o picatura
Eu iti spun din propria experienta
Eram timid in draci acum 2 ani
Cu timpul am inceput sa le zic oamenilor verde in fata

| lightmyfire a răspuns:

Pai vrei sa de fii tupeist? Uneori asta poate aduce consecinte,mai putin bune, sa fii tupeist nu inseamna sa fii nesimtit, prea increzator, superior ci doar mai indraznet.Depinde de tipul de om care esti.Incearca sa te intrebi de ce esti timid? Si rezolva-ti exentualele probleme care te fac sa stai deoparte de ceilalti... Sper ca te-am putut ajuta.O zi minunatahappy

| Freedom_1119 a răspuns:

big grin big grin viata o sa te faca...ca kestie e bine uneori sa fii timid, insa daca aceasta timiditate intrece masura uneori poti fi calkat in picioare sau luat in deridere.Incearca sa faci acest lucru pas cu pas,adunati cite un pic de tupeu zilnik, dar vezi, nu exagera, big grin sa nu cumva devii prea tupeist.

| Monalissa_4887 a răspuns:

Salut! Aa devii mai tupeist pai noi nu avem ce face tu insuti trebuie sa te schimbi trebuie oleaca de tpupeu da nu prea mult sa nu ti-o iei in capwinking! Sper sa intelegi pa.