| anncutsa a întrebat:

Cum pot sa il despart pe fostul meu prieten de actuala lui prietena.
sunt geloasa si nu as vrea sa-i vad impreuna pentru ca tin muult la el, ea doar isi bate joc de el. crying
vreau sa fac cumva sa-l aduc din nou langa mine. ce as putea sa fac? multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| Anda_5509 a răspuns:

STiu senzatia. Daca doar isi bate joc, cauta dovezi si arata i le.Incearca sa pari indiferenta, chiar daca nu esti, nu iti arata durerea.Dar...ca sa faci ceva.trebuie sa fii sigura ca a tinut macar la tine, ca nu si a batut joc.
CHiar daca e greu, trebuie sa fim realisti... DUpa cat timp ce s a desp de tine si a gasit alta prietena?

Sa o luom altfel.
AI incredere in el? Chair daca se desparte de actuala ai certitudinea ca se intoarce la tine, si ca nu si gaseste pe alta?
Poate e genul care umbla din floare`n floare, asa, ca sa nu stea singur, si isi bate joc de sentimentele fetelor.

E alegerea ta ce si cum faci, eu nu te pot ajuta decat cu un sfat:
Cel mai bine lasa l pe el sa si dea seama ce a pierdut, tu tine te de scoala, viata merge inainte.Fii indiferenta, odata si odata o sa si dea seama, si o sa fie prea tarziu.Asteptarea e grea, foarte grea, dar asa i viata.Nu incerca sa iti gasesti imediat pe altul, demonstreaza i ca esti altfel, ca nu esti ca majoritatea, azi cu unu maine cu altu, si culmea, pe toti ii :X.Nu dispera.Mult succes:*!

8 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta. M`am chinuit sa spun asa sa il despart pe un baiat pe care l-am iubit destul de mult de prietena lui. Insa mi-am dat seama ca nu ar ajuta la nimic. m-ar face apoi el pe mine responsabila si ar fi si mai greu. am lasat ca totul sa vina de la sine. el si-a dat seama dupa un timp ca respectiva nu-l iubea deloc si s-au despartit. a revenit la mine spunandu`mi ca ma iubeste si ca apreciaza gestul ca nu am fost geloasa sa intervin in relatia lor. Daca vei face asta el va crede ca tu esti obsedata de el. Lasa sa vina totul de la sine. Timpul le rezolva pe toate si daca chiar e ca el sa fie pentru tine se va intoarce la tine si maine sau peste un an love struck

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna Danasad
Stiu exact cum te simti, dra nu crezi ca ar trebui sa-ti vezi de viata ta? Daca acea fata intr-adevar isi bate joc de el, o sa vada el ce a pierdut si pe ce a dat iubirea adevarata, si ii va parea rau.winking Si apropo nu-i arata prea multa afectiune, lasa-l pe el sa-si dea seama de greseala pe care a facut-o si trateaza-l cu indiferenta, nu uita: Indiferenta doare cel mai tare! Se va intoarce el canva la tine, lasa gelozia deoparte ca nu te ajuta cu nimic, fi tare, esti fata desteapta, salta capul sus si mergi mai departe, nu uite.in viata: Orice sfarsit are un nou inceput! kiss
Bye bye!wave

| kesha:D a răspuns:

Pai nu stiu``de unde sti ca fata aceea isi bate joc de fostul tau pr? poate ei chiar se iubesc... dar daca ai motive bune sa crezi casi bate joc de el, sh crezi ca luji iar mai placea de tine nu ezita sa incerci sa fii prima data o amika in are poate avea incredere``sh dupa aia poti deveni iubitha lui(bine`nteles daca sh el vrea)``dar sa o luam sh pe alta parte,,, ai putea sa-l faci sh u gelos pe el,, sau sa-l uiti, stiu ffffff bine ce greu ii sa uiti, eu cel putin inca n-am reusit```````bafta:X

| anncutsa explică:

Sunte-ti niste perosane extraordinare! love struck

va multumesc din sulfet pentru raspunsurile primite :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Danna!

Exact prina asta trec si eu, stiu cum e, e chiar foarte greu! Dar tu nu poti face nimic in legatura ca vrei sa ii desparti! daca ea isi bate joc de el el tot o sa isi de`a seama si o va lasa! tu fi indiferenta cu el, nu ii arata ca esti geloasawinking... va crede ca se poate intoarce la tine cand doreste el, ca tu vei fi disponibila oricand! ei bine, nu face asa! La baieti nu le place ca fetele sa umble dupa ei! Uita-te in jurul tau sunt multi baieti draguti, gaseste`ti pe altcineva...mergi mai departe! Daca el e sa fie al tau, tot va fi la un momentdat. Daca nu, inseamna ca nu e pentru tine! va veni si al tau, timpul le rezolva pe toate, trebuie rabdare!

stiu ca nu e usor, dar trebuie sa incerci sa il uiti!
Mai vorbeste cu prieteii tai apropiati sa te mai consulte!
sa nu plangi pentru nici un baiat... mai incolo o sa iti dai seama ca chiar nu a meritata sa plangi pentru toti tampitii!

Tu sa ai grija de tine!
succes in tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga prin asta trec si eu. dar am gasit o medota:fa in asa fel incat sa isi dea seama ca te-a pierdut. fal gelos incearca sa faci cumva in cat sa il faci gelos intalnestete cu alt baiat si zambeste cu el fa in asa fel incat sa se ite la tine si sa vada ce a pierdut

| bluestar23 a răspuns:

Buna, eu nu ma regasesc in mare parte. dar am fost cu un baiat timp de 8 luni de zile. (a trecut aproape un an de atunci)dar nu asta ma irita. Ma irita ideea ca el e cu mine in liceu si s-a combinat cu o colega de clasa de a lui (sunt de 7-8 luni impreuna) iar ea incearca sa ma faca geloasa cu el (nu numai eu am constatat asta ci mai multa lume cu care nu comunic des) as vrea sa o fac sa inceteze sau nu stiu. e foarte deranjat avand in vedere ca am tinut mult la el si ma bucur acuma pentru el dar ar fi placut sa nu mai fie ea asa o scorpie. idei ceva? dau funda

| drinni483 a răspuns:

Pai El te mai iubeste?