| AdeleMaCheama a întrebat:

Buna dimineata, TPU sad. Va spun sincer ca nu mai stiu ce sa fac crying imi vine sa mor. Acum doua zile m-am pus cu un baiat pe care zicea cea mai buna prietena a mea ca il iubeste, dar si-a dat seama ca nu il iubeste pentru ca nu s-a simtit geloasa etc. In fine, era de acord. Si a zis ca a inceput sa-i placa de fostul meu prieten, pe care eu inca il iubesc la nebunie. Eu nu mai sunt cu baiatul ala [ fostul ei prieten ] pentru ca i-am zis ca nu pot sa-l iubesc, ca inca ma gandesc la fostul meu. Fostul meu prieten a aflat ca prietenei mele ii place de el si le zicea baietilor, printre care se afla si baiatul cu care ma pusesem eu ca " pleaca de aici cu aia a ta"si chestii naspa.o injura si zicea k nu o suporta pe prietena mea, despre ea e vorba. si acum au vorbit. si ei ii spunea ca tine la ea de ceva timp si aseara s-au pus straight face. am plans toata noaptea. credeam ca mor..si acum nu mai pot. si prietena mea l-a intrebat pe fostul meu daca isi bate joc de ea si el i-a spus ca nu, ca tine la ea si ca nu vrea sa ma faca pe mine geloasa doar ca m-am pus cu prietenul lui. dar nu stiu ce sa cred, pentru ca acum 3 zile inainte sa ma pun cu baiatul ala..am fost cu el si mi-a spus ca am iubeste..adica avem o relatie de 1 an si ceva..si de multe ori mi-a dovedit ca ma iubeste..in acest an doar eu m-am despartit de el [ cam peste 10 ori straight face ] si tot el s-a intors la mine sa-si ceara iertare pentru ceva ce nu a facut. si acum ei doi sunt impreuna : cea mai buna prietena si fostul meu straight face. daca el ajunge sa o iubeasca, eu cred ca o sa mor. Nu mai rezist. Si nu vreau sfaturi de genul : vorbeste cu el, cu ea. Nu are rost straight face crying. Funda,. crying

Răspuns Câştigător
| barbiegirl96 a răspuns:

Uite din cate am inteles eu ca el ti-a zis ca te iubeste e ok. Ai fost cu el 1 an si ceva impreuna deci va cunoasteti cat de cat. Nu te mai amagi el face chestia asta doar ca sa te faca geloasa chiar daca el zice ca nu ii asa. Si prietena asta a ta ar trebui sa ii spui daca chiar tie prietena u adevarat ar intelege. Numai vorbi cu ea pentru ca nu are rost si-a batut joc de sentimentele tale stiind ce inseamna el pentru tine. Tu abtine-te prefa-te ca totul e okhappy. Inteleg ca ti-e greu dar rezista. Daca chiar a existat iubire adevarata atunci el o sa se intoarca la tine. Si prietena asta a ta dp cum ziceam numai vorbi cu ea, pentru ca chiar nu e frumos ce a facut. Eu iti doresc sa treci peste si asculta-ma chiar nu iti vreau raul indiferent ca nu te cunosc. Funda?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu ii manipulezi pe toti, mi se pare ca a trebuit sa ti se intample una ca asta, sa vezi ce inseamna iubirea cu adevarat si ce se intampla cand iti bati joc de ea.
Si sper ca prietena ta sa fie cuminte si baiatul de care ti-ai batut joc sa aiba parte de o relatie ca lumea cu ea.

| timioros a răspuns:

laughing. nasoala situatie.Deci raspunsul meu este:
Asa o dat Dumnezeu sa fie.Incearca sa te bucuri pentru ei ca nu ai nimic de pierdut, pentru ca oricum mai devreme sau mai tarziu o sa iti gasesti altul si si ei o sa se bucure pentru tine si o sa fie mult mai bine.Incearca sa stergi iubire pentru el di inima ta pentru ca daca nu o stergi o sa fie mult mai rau.Nu ai nimic ce face altceva. Daca il convingi pe el sa fie din nou cu tine o sa o pierzi pe prietena ta, si daca o convingi pe prietena ta sa nu mai fie cu el, el nu o sa mai fie cu tine.Deci nu se poate altcumva decat sa-l uiti si sa te bucuri pentru ei, pentru ca, tiam mai zis, mai devreme sau mai tarziu iti vei gasi alt prieten. Sper ca ti-em fost de folos si ca o sa gasesti o rezolvare la problema ta.:*

| neutrino a răspuns:

Dragoste si sex ca si cateii in parcare!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu pot sa-ti spun ca nu sunt bune aceste,, probe,, intr-o relatie.Si desele despartiri arata ca relatia voastra se baza pe lipsa de experienta, aruncarea in bratele celuilalt fara a analiza cat de puternice va sunt sentimentele.Pentru o relatie de durata nu e necesar doar sa-ti placa aspectul fizic al cuiva...

| 112desert a răspuns:

Eu as zice sa te faci ca nu ii vezi si sa iti vezi de ale tale..si mie mi s-a intamplat exact la fel si m-am prefacut ca sunt chiar bucuroasa pentru ei. Nu lasa sa te vada ca esti geloasa! Succes!:*

| BaiatuRap a răspuns:

Incearca sa treci pese asta sa incepi o alta relatie si sa il uiti! Sau daca inca te mai iubeste o sa vina la tine.

| AdeleMaCheama explică:

Da, dar eu vreau sa stiu daca ma iubeste. Pentru ca daca da, eu sunt dispusa sa imi calc pe orgoliu si sa il iert, pentru ca il iubesc. Nu mai stiu ce sa mai fac si cel mai rau ma doare ca e cu cea mai buna prietena a mea.

| barbiegirl96 a răspuns (pentru AdeleMaCheama):

Pai tu ai zis ca ti-a aratat de multe ori ca te iubeste deci dc te indoiesti? Dupa cum spuneam daca exista iubire adevarata atunci o sa se intoarca el la tine. Si las-o in pace pe "prietena" asta a ta ti-am mai zis. Ea nu iti e cu adevarat prietena happy