| andreeaaa1 a întrebat:

As vrea sa-l uit pe fostul meu prieten, dar am facut tot posibilul si nu pot, ma gandesc mereu la el.Si eu cred ca se datoreaza faptului ca a fost primul meu prieten si ca m-am atasat foarte mult de el si nu stiu daca e posibil dar parca sunt indragostita. EL mi-a spus mai demult ca o sa termine relatia care inca mai este actuala, deoarece nu mai tine la fata aceea si ma place pe mine, dar imi dau seama ca a fost doar o minciuna.CAnd nu ma mai gandesc la el face el ceva si tot cu gandul la el stau.De exemplu acum o saptamana nu am mai facut ultima ora de la 17-18, iar el a chiulit la ultima ora si a stat la scoala sa o astepte pe prietena lui.Eu cu o prietena si inca 2 baieti su cu el am stat in fata scolii. M-a tinut in brate m-a pupat pe frunte parca am fi fost impreuna. Dar de atunci s-a schimbat total.La scoala nu ma mai baga in seama, pe mess nici atat parca as fi invizibila.Eram cu prietena mea si acesta a luat-o in brate, bineinteles ca nu mi-a spus buna apoi am trecut pe langa el tot cu prietena mea si ii zice prietenei mele cica"Mariana unde-i Gigel?"
De ce credeti ca ma evita? Oare vrea sa ma faca geloasa sau ii place de prietena mea? Cum sa fac sa il recuceresc din nou?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E un caz pierdut!

| DorelSudoru a răspuns:

Numai intrebari din astea pui si te joci cu focul.Ai 12-13 ani sau mai putin si dupa intrebarile tale ai avut cate relati pana acum laughingSi de ce ai scrie "EL" cu litere mari? asa de tare il iubesti laughing
Sa incercam sa raspundem la intrebare:Te ignora pentru ca esti urata si pana acum a facut misto de tine.

| liveincolors a răspuns:

Cred ca e unul din baietii care nu stiu ce vor. Sincer, nu cred ca merita osteneala. Mai bine, ti-ai gasi altul, ca ai de unde alege.

Răspuns utilizator avertizat
| gyo_8403 a răspuns:

Incearca sa iti faci alt prieten, care sa te gandesti numai la el si ai sa il uiti foarte usor!

| Mirunik98 a răspuns:

Fi cat mai simpla dete pe langa el si tine minte ca nu conteaza cuvintele si fatele cum spune vb aceia,, o fata loveste prin fate nu prin cuvinte, alt sfat sa nu te imbracit cat mai pompos fi naturala cu felul tau dea fi si date pe lanaga si cu gelozia s-ar putea sa fie dar cel mai probabil ori o place pe prietena ta ori este indragostit; ulea de u si vrea sa te faca geloasa sper sa mearga sfaturile mele pup kiss pa

| cosmy6886 a răspuns:

Dupa cum a zis "gyo" incearca sa iti faci alt prieten. Daca nu reusesti incearca sa te gandesti la scoala, sau la orice altceva, in care sa nu figureze si el.

| sNikvi112 a răspuns:

Dupa parerea mea eu cred ca te evita pentru ca este invidios. Daca se da pe langa prietena ta cand esti u de fata este clar! Daca intr-adevar ii place spune-i prietenei tale sa nu fie cu el. Daca prietena ta va fi cu el este foarte tragic, crede-ma si eu am patit-o doar ca eu sunt baiat.Cand il vezi sa nu-i raspunzi la nimic ca ai sa vezi ca o sa te bage in seama.Ca sa-l recuceresti trebuie sa fii tu insati la fel ca la inceput.Cam atat am avut sa te ajut PaPa

| liifeispiink a răspuns:

In primul rand...nu mai scrie asa multtonguenu are nimeni rabdare sa te ajute.Eu cred ca te mai place inca, daca te-a pupat si te-a tinut in brate... dar vrea sa te faca geloasatongue Succes spre impacare!

| JiKyo a răspuns:

Incearca sa iti faci un nou prieten. El face asta doar ca sa te faca geloasa. Partea cu pupatul si luatul in brate era o pacaleala. A fdacut asta doar ca sa iti dea,, indici" ca inca te place, mai ales daca i-ai spus ca el este primul tau prieten. Stiind ca nu ai mai avut nici un prieten vrea doar sa faca misto de tie! Sunt multi baieti in lumea asta. Asa cum el iti face tie in ciuda cu prietena ta, asa fa-i si tu lui cu un prieten de-al tau happy