| Munteanu_Aurica_1981 a întrebat:

Cum pot sa imi fac o iubita daca eu sunt singur de multi ani si nu ma vrea niciuna.de aceea sunt mereu trist, nici nu stiu ce sa mai fac, am ajuns si la varsta de 33ani si am ceva ani multi de cand sunt singur. si sincer sa spun nici nu prea imi mai fac sperante. ultima oara am avut o iubita dar nu am stat decat 2 luni si numai relatie nu a fost ptca si asa nu i-a placut de mine ca sunt slab sunt asa mai timid si m-am intristat. cred ca eram la 22 sau 23ani atunci. de atunci nimic nu am mai facut nici sarut sau mangaiere, absolut nimic.nu stiu ce sa mai fac.am primit o gramada de sfaturi sau vezi doamne mai spun si altii ca sunt in ziua de azi o garmada de fete, dar in privinta mea degeaba sunt daca au trecut foarte multi ani .....si nimic. oricum sunt mereu trist.

9 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Intra pe facebook, twoo.com si cauta "fete noi" pe seama ta, fa cunostinta cu mai mult sau oricare ai vorbi si intra in discutii cu ele, vorbeste frumos, spune-le lucruri frumoase, fa-le complimente mereu si incepeti sa vorbiti zilnic, si poate ca in timp, una dintre ele isi va pune ochii pe tine fiind "baiat finut" si fa tu primul pas cand simti nevoia de a o intreba daca ar dori o relatie. Nu astepta tu o fata sa te cucereasca ca nu vei vedea, si daca esti dragut cu fetele, in timp vei fi apreciat de multe... Bafta si numai bine!

| Felys a răspuns:

Fetele nu se uita daca esti gras sau slab,vor sa vada situatia, ai casa, masina, serviciu bine platit, sau esti golanica si atunci fug cat le tin picioarele

| Alcyon a răspuns:

Femeile se uita in primul rand la buzunar. Daca bate vantul prin el, n-o sa stea niciuna cu tine. Pleaca in strainatate, fa-ti o situatie si-or sa se tina femeile dupa tine, nu invers.

| pietrean a răspuns:

Probabil folosesti contul unei persoane apropiate, feminine, deoarece fotografia nu se "asorteaza" cu nike-name-ul.Dar, ma rog...
Poate ar trebui sa cauti in comportamentul tau ceva ce nu atrage o femeie si mai ales sa o tina langa tine.Sunt si femei singure,la varste apropiate de a ta,care la fel spun ca nu-si gasesc un suflet pereche.
Poate in cercul de prieteni pe care il ai,nu sunt acele persoane feminine care sa corespunda felului tau de a fi.
Tristetea ta vine,din faptul ca doar te plangi ca nu gasesti o fata cu care sa-ti petreci timpul, la bine si la rau.
In cazul in care iti place de o fata/femeie, poti si tu singur sa o abordezi, politicos si elegant, cu o floare si niste vorbe sincere.Bineinteles,nu asa hodoronc-troc pe strada,ci dupa ce observi o fata undeva intr-un loc anume(magazin,piata,vecina,etc)va aruncati ocheade nevinovate si observi si tu,ca ti-ar accepta avansurile nevinovate.
Totul este sa cauti sa fii cat mai explicit in convorbiri,politicos,galant, manierat, intelegator, ingaduitor, tot ce ar face ca o relatie sa tina.Cam greu, dar alte sfaturi, cine poate sa ti le dea? Si nimic nu este sigur, ca ar tine toata viata dragostea.

| ALGator a răspuns (pentru pietrean):

Ai putea sa incerci sa rezolvi 2-3 directii care depind de tine.
De exemplu, imbraca-te mai atragator (nu tipator, ci mai rafinat, mai de calitate), ofera privirilor o tinuta ingrijita. Daca ai ticuri sau un comportament mai neslefuit lucreaza si la asta. E necesar, desi nu suficient, dar depinde de tine. In general e mai bine sa fii dichisit, chiar daca asta nu place tuturor femeilor, dar trebuie sa-ti faci optiunea. Eu cred ca cele serioase te vor aprecia mai mult decit cele neserioase.
Cere parerea unor cunostinte feminine mai apropiate (sau nu) ce cred ca nu le-ar place fetelor la tine. Fa-ti o idee, ca sa ai un plan ce sa schimbi.
Dupa ce rezolvi asta poti face un inventar al unor ocazii si locuri pentru intilnire. Poate nu ai sa intilnesti pe cine vrei tu la Disco. Poate la biblioteca, la un spectacol. Mergi la niste cursuri de seara daca ai un hobby (fotografie, limbi straine etc). Acolo vei intilni persoane cu care vei avea ocazia sa faci cunostinta fara sa "sari pe ele".
Daca esti timid, incearca sa folosesti asta in favoarea ta. Exista un sarm in a fi timid (nu caraghios).
Incearca sa te pregatesti cu niste replici naturale, firesti si simple in cazul intilnirii cu o persoana straina. Poti sa "risti" sa saluti, sa te prezinti si sa spui direct ca doresti tovarasia cuiva pentru citeva clipe. Risti o poseta in cap, nu mai mult dar iti faci mina. La primele contacte fii atent si mai neutru. Poate nu trebuie sa faci mare impresie ci sa arunci o punte ca sa ti se mai permita sa revii.
Dai prea putine date despre tine ca sa se poata afla daca nu ai vreun "defect ascuns" pe care nu-l observi si care iti cauzeaza probleme.
Odata ce ai pus problema, vei reusi. Succes!
Nu pricep nici eu de ce femeile sint atit de defensive.
P.S. Eu nu cred ca toate femeile sint cu gindul la bani si situatie. Cele care AU bani si situatie accepta doar ca un barbat sa fie de calitate.

| pietrean a răspuns (pentru ALGator):

Ai gresit "adrisantul"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu impart femeile in 2 categorii:

1Proaste si 2Destepte, la fiecare avand cate 2 subcategorii:

1.1 Proaste si urate: sunt acele femei care si-ar dori un barbat cu o situatie financiara buna, cu un statut social, insa stiu ca nu il pot obtine, asa ca se limiteaza la a alege unul mai de categoria lor.
1. 2Proaste si frumoase: Tipul asta de femeie alege un barbat in functie de statul social, fara sa ia in considerare modul in care le trateaza, acestea sfarsind cel mai des amante, sau neveste pentru barbatii cu bani dar prosti laughing.

2.1 Femeile destepte dar urate, in categoria asta recomand sa te incadrezi, de ce?!, pentru ca femeia asta stie ce vrea de la viata, nu alege un barbat doar pentru cum arata, sau pentru statul lui social, si are ca scop gasirea unui barbat care stie ce vrea de la viata, un barbat cu care sa construiasca impreuna viitorul lor statut social.
2.2 Si bineinteles femeile frumoase si destepte, femei care tintesc foarte sus in viata, care stiu ce vor de la viata, si au cerinte foarte mari de la viitorul sot.

| MotanAndrei a răspuns:

Exista,,matrimoniale''. Exista,, Mireasa pentru fiul meu[ pe Antena 1]''. Exista,, Te vreau langa mine [pe kanal D]''. Chiar nu te duce capu? sunt multe solutii, da trebuie sa-ti mearga mintea.

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Mai baiatule, esti mai praf ca mine. eu credeam ca sunt praf dar uite sunt fericit acum, multumesc, am 30 de ani deci esti cu 3 ani mai praf ca mine. nu mai fii trist, pune mana si fa bani. nu conteaza cum cand si unde. fa bani imbraca-te modern ia o masina chiar daca e o rabla dar sa fie de firma nu dacie ca asa vor "proastele" stiu ca par mitocan dar ajungi asa cand te tot lovesti de diferite femei. sper sa fii mai bine ca acum, cum sper si eu. bani taticule bani, eu ma gandesc sa ma duc pe la sala de luna viitaore dar sincer timpul nu-mi permite, la 6-7 cand vin acas numai de tras fiare nu-mi arde