| nutzbreaker a întrebat:

Cum pot sa mentin o relatie de lunga durata cu un baiat?

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

Inveti ca de-a lungul timpului sa-ti ti gura inchisa cand trebuie, sa il respecti pe cel de langa tine, sa nu-l iei ca un bun de drept cuvenit si sa faci compromisuri in defavoarea mofturilor tale. Nici o secunda nu trebuie sa uiti ca sunteti egali intr-o relatie si ca nu iti datoreaza nimic.
Nici sa nu-ti treaca prin cap ca o sa tina mai mult daca faci sex cu el!

6 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Prin respect reciproc, iubire, incredere si multa bunavointabig grin.

discutati despre orice problema impreuna, si incercati sa va intelegi reciproc...

eu asa vad o relatie de lunga duratabig grin

| Allexutsa_8314 a răspuns:

O relatie de lunga durata nu se intretine chiar foarte usor insa depinde de compatibilitatea dintre voi, daca aveti temperamente total diferite nu vei putea, dar daca tu simti ca se poate trebuie sa fi tu insati, sa fi tandra si grijuliu, sa nu ii impui foarte multe lucruri, sa nu il lasi sa se plictiseasca de tine, sa fi sursa lui de energie, atunci cand ii e greu sa stie ca tu il inveselesti, sa fi cu sufletul aproape de el.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Fundita?

| Revelation a răspuns:

Iesti satanist? laughing

| Hope_9316 a răspuns:

Hi!:-)
Sa stii ca, dupa parerea mea, pentru a intretine o relatie, nu trebuie sa faci vreun efort aparte, ceva deosebit!kiss
Desigur, trebuie sa fii aproape de persoana iubita, sa il/o ajuti la nevoie cu o vorba buna, cu un sfat, trebuie sa ii daruiesti dragostea ta neconditionat, iar el/ea trebuie sa te rasplateasca pe tine cu aceleasi lucruri. Poate ca uneori va trebui chiar sa renunti la anumite lucruri, la unele obiceiuri, la unele locuri sau persoane. Acestea sunt Sacrificii;-) Dar, atunci cand iubirea intervine, este atat de usor sa faci toate aceste lucruri! day dreaming
Daca intr-adevar va potriviti, relatia va merge de la sinehappy Va trebui sa fiti decat naturali, sa aveti incredere unul in celalalt si sa va iubiti!:-x
Numai bine si mult succes!big hug
Kissesbig hug kiss

| nutzbreaker explică:

@Revelation chiar trebuie sa mentionez ca sunt fata? Da-mi voie sa te corectez: satanista*; si nu, nu sunt, nu vad ce legatura are cu intrebarea pe care am pus-o eu?batting eyelashes

| camelia_9032 a răspuns:

Incearca sa nu ii stai agatata pe spate ca un scai, incearca sa nu lasi monotonia sa va omoare relatia discuta cu el tot timpul, nu iti declara tu prima iubirea fata de el asteapta sa o faca el, fii misterioasa lasa-l sa te descopere nu i te servi pe tava...
sper sa iti fiu de folos.bafta