| octa2021 a întrebat:

Niste sfaturi pentru o relatie de lunga durata?

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Personal sunt de parere ca poti avea o relatia lunga si fericita daca ambii parteneri isi doresc asta. Atata timp cat increderea, dragostea, respectul si reciprocitatea vin din ambele parti, o sa fie totul ok. Bineinteles, asta si puterea de a comunica cu partenerul tau despre absolut toate problemele din relatie, spre gasirea unei solutii.

| alina2k18 a răspuns:

Sfaturi pentru o relatie de lunga durata?
Pai... Credit pe 25 aniwinking laughing) [ daca vorbim de 2 oameni casatoriti dejawinking ].

| Pool77 a răspuns:

Gandeste-te logic, nimeni n-ar sta intr-o relatie toxica.
Incercati sa formati relatia aia sa fie bine pentru amandoi, amandoi sa va simtiti bine in relatia aia si totul o sa mearga brici.
Sa va impuneti chestii la fel pentru amandoi, sa faceti compromisuri la fel etc.

| Samariteanul a răspuns:

Trebuie sa ai experienta din trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi atent(a) si sa-ti pasa de cea mai mica problema.trebuie sa va intelegeti unul pe altul, trebuie sa va asumati obligatiile si spune-i daca nu te intereseaza un subiect.Nu insista sa-l chemi in locuri unde nu se simte bine.Raspunde-i intotdeauna la telefon si cel mai important iubeste-l(o) neconditionat!

| teo530 a răspuns:

Să fii sincer unul cu altul.Să vă înțelegeți foarte bine unul pe altul.Să vă oferi spațiu unul celuilalt si să nu vă obligați să faci si ce vă place.Si să treceți cu vederea chiar și cele mai mari greșeli (în sensul de a vă mai oferim o șansă).

| AndreiMarian12 a răspuns:

Una dintre cele mai importante lucruri intr-o relatie este sexul.Asa ca ai grija

| Luoar94 a răspuns:

Usor happy,incearca mereu sa o intelegi,sa intelegi motivul pentru care e suparata atunci cand este suparata,incearca sa ii arati ca esti acolo pentru ea,ascult-o,ajut-o chiar si atunci cand iti spune ca nu are nevoie,ramai langa ea, nu o lasa singura happy, fii deschis fata de ea,spune-i mereu ce gandesti, daca simti ca vrei sa spui ceva spune, fii deschis fata de ea, fa-o mereu sa zambeasca, nu o lasa sa plece, pentru ca daca o sa o faci, o sa apara un altul care o sa faca exact ceea ce n-ai facut tu, nu da la nimeni ocaziawinking, sper sa te ajute ceea ce iti spun happy laughing, tind sa spun si asta laughing sfaturile astea vin de la cineva care e singur de 1an. laughing)

| LN936 a răspuns:

O relatie de lunga durata inseamna incredere, sentimente sincere si intelegere. Poti avea o relatie de lunga durata cu persoana care iti place atit fizic cit si moral, atunci cand cu adevarat exista acea atractie reciproca cand poti sa vorbesti ore in sir la telefon si ai dorinta necontrolata de-a vedea persoana iubita cit mai curand...
Sfaturi: petreceti cit mai mult timp impreuna, fiti sinceri si un lucru important e sa nu fiti prea gelosi, aveti mai multa incredere unul in celalalt, dar ca sa existe incredere trebuie sa cunosti persoana de alaturi mai bine ca pe tine insusi.