| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de gandul ca prietena mea s-a culcat si cu altii inaintea mea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Renuntand la misoginism si conceptii egoiste si depasite.
Iubind-o sincer si devenind cea mai importanta persoana din sufletul si viata ei!
Renunta sa-ti faci rau singur,gandul asta poate distruge intreaga voastra relatie,traieste in prezent!
Daca ea te iubeste si fiecare gest si vorba a ei iti marturisesc lucrul asta,fii fericit si ofera-i si tu acelasi lucru.
Iubita ta nu putea prevedea ca te va intalni pe tine vreodata,nu-i poti reprosa nimic,viata VOASTRA a inceput in clipa in care vi s-au incrucisat drumurile, nu inainte de asta!
Fiecare din noi are nevoie doar de o singura persoana ca sa ajunga sa fie fericit, sa iubeasca si sa se simta iubit.
Nu lasa ganduri negre si perimate sa-ti rapeasca judecata, nu poti stii daca iubita ta nu este exact jumatatea pe care o cautai de-o viata!
Uita-te in jur si cauta sa gandesti singur, neinfluentat, sunt baieti tineri si liberi care se casatoresc cu femei care au chiar 1-2 copii si nu le pasa, sunt fericiti si traiesc impreuna o viata intreaga!
Realizeaza ca nu are importanta ce spun ceilalti, ci numai cum simti TU, gandeste-te bine!
Si iubiti-va!

| restless a răspuns (pentru greece12):

Ce cuvinte frumoase... iti multumesc din suflet pentru sfat, ma va ajuta cu siguranta!

| greece12 a răspuns (pentru restless):

Sper!happy

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trecutul trebuie sa ramana trecut, accepta asta, important e sa va intelegeti, sa va iubiti si sa nu va inselati unul pe altul

| neutrino a răspuns:

Culca-te si tu cu ea si astfel vei lua si tu parte la placerea pe care au avut-o si ceilalti, dar nu te intreba cati au fost ei si care dintre voi a fost mai bun.

| Urpaniel a răspuns (pentru neutrino):

De asemenea nu te gândi la faptul că o să mai fie mulţi după tine, chiar mult mai buni decât tine.

| neutrino a răspuns (pentru Urpaniel):

Ce ai cu mine? Eu nu am intrebat nimic. Cred ca ai gresit adresa!

| Urpaniel a răspuns (pentru neutrino):

Spunând să nu se găndească la ceva l-ai făcut să se gândească la acel ceva, credeam că ai făcut-o intenţionat, dar eşti şi tu la fel de plictisitor şi greu de cap ca restul.

| neutrino a răspuns (pentru Urpaniel):

Esti dus rau cu pluta...

| h3r a răspuns:

Dar ea cum poate scăpa de gândul că și tu le-ai avut pe altele?

Ah, zici de „alții", deci au fost cam mulți și nu-ți prea place. Tu ai luat-o, păstreaz-o așa cum este.

| SunnyDay88 a răspuns:

Asa cum si ea accepta ca si tu ai fost cu altele.

ce-ti pasa? cand a fost cu ei nu te cunostea pe tine. din moment ce ea nu e cu altul acuma, inseamna ca indiferent de greselile facute in trecut, s-a trezit la realtate si a gasit un om langa ea care sa-i merite dragostea. (fie vb intre noi, daca ai astfel de ganduri, nu prea ii meriti dragoste).

| sayWhaaat a răspuns:

Incearca sa fii mai putin gelos si posesiv, eu sunt la fel ca tine dar ma abtin din rasputeri sa nu mai pun asa de mult suflet in orice.

| darriya a răspuns:

laughing pai o lasi pe asta dai de alta care s-a culcat poate si cu mai multi ma rog nu are importanta cu cati e de ajuns si daca s-a culcat cu 1 ca tot in gaura ai a intrat laughing)...nush gandeste-te bine ca o sa intalnesti baieti care iti vor spune "pe cine ai luat ma pe aia care i-am dat si eu la....si altul si altul, sunt multi barbati care nu accepta efectiv nu pot sa trec peste asta ca iubita lor au fost calarite de altii, chiar daca va accepta el tot ii vine in minte ce a facut ea si va rabufni si i va reprosa sa nu ajungi si tu in situatia asta?!laughing

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Da ce gandire poetica aihappy. Faptul ca ea nu mai e virgina nu ar trebui sa te incurce. Daca tu nu esti virgin, ti-ar placea ca fata care iti place(fie ea virgina sau nu) sa iti spuna : nu te vreau fiindca nu mai esti virgin. Conteaza sa va iubiti, nu sa va *** happy

| anne2222 a răspuns:

Inlocuind-o...