| Secretkkk a întrebat:

Cum poti sa atragi atentia unui baiat pe care il placi?

122 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Fiind naturala. Fara dar si poate.

Bafta!

Psihoyounger

| JackieSue a răspuns:

E cam direct sa intri cu el in vorba si sa-i ceri id-ul ...se prinde si el.
Sunt mai multe metode de a capta atentia unui baiat... in afara de ochii dulci, buze umezite, fluturatul parului si alte banalitati de genul asta, baiatul poate fi captat si prin metode mai putin traditionale... un baiat e prins imediat cand o fata repeta gesturile lui in mod subtil si foarte natural. El este atras de fata fara sa stie de fapt cauza.
Dar sunt si alte metode... ca de ex. rasul zgomotos. La inceput baiatului ii va fi un pic straniu,(ce-i cu fata asta, s-a imbolnavit?) dar apoi el va cauta motivul acestui ras, care de fiecare data il enerveaza. Timbrul vocii fetei ii va intra in cap, si daca ea mai este si tzatzoasa, atunci e super! Zambetul natural al unei fete "eliberate" intotdeauna atrage atentia. O fata care pare degajata, fara probleme, usoara in comunicare place mai mereu.
Personal, captez atentia astfel: la inceput par ca sa zic asa, neajutorata, singura, mititica in lumea asta mare si rea, unde sunt asa multi baietei buni, dornici sa ajute... intreb ceva, orice, nu conteaza, ma fac ca nu inteleg, el hai sa-mi explice...

| catalina_2916 a răspuns:

Prividu-l insistent, zambindu-i, fiind des prin preajma lui,...

| Wehrmacht a răspuns:

Yo sunt baiat nu iti pot raspunde la intrebare dar iti pot da un exemplu de ''asa nu'': e una in clasa cu mine a facut rosi de ID meu de mess (sincer sa fiu nici acum nu stiu de unde)cand am intrat pe mess am vaz aia de add si bineinteles ca am dat cancel. dc? Habar nu aveam cine e (mai ales daca nu iti pui numele tau la mess). Nu fi exagerat de insistenta.

| DeeVee a răspuns:

Foarte simplu...il ignori...
daca nu merge asa...Priveste-l insistent...big grin
Sau fa in asa fel incat sa afle ca il placi dar prin intermediul altor cai...cum ar fi prin intermediul unei prietene... dar sa nu ii spune vezi k X te place...sa-i spuna ceva genul:"Stiu ca X place un tip de pe aici" sau " Lui X ii plac tipii care...(si il descrie pe el dar nu in totalitate)

Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun...:d

Sper sa-ti fie de folos...
Mult noroc :*big grin

Baby.ShiNe

| just4fun_8801 a răspuns:

Sarind si dand din maini e cea mai buna metoda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Intri in vorba cu el, ii ceri dul, nr de telofn si incepeti sa vb despre ce aveti in comun etc.

te stiu ca pe o descurcareata, nu? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ambraci la moda

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi si asta o chestie...numai ca trebuie sa fii si dragut/a ca sa te placa acel/acea fata/baiat... Oricum, la mine a mershappy. Adica nu intotdeauna conteaza asta, de exemplu daca cineva este interesat de caracterul tau, conteaza sa fii bun si sa ai cel putin 9 calitati happy. Intelegi? Dar, poti incerca si asta cu "la moda", daca se uita la infatisarea ta big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Be yourself. daca te place va veni si va face tot posibil sa fiti impreuna daca nu, atunci nu e ''Mr.Right''
el nu e unicul baiat din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 11 ani si imi place un baiat care are tot 11 ani dar nu stiu ca e ciudat la el adica daca e putin mai departe de mine se uita la mine si zambeste si aproape se roseste e un semn bun? si el nu ma saluta tr sal salut eu prima

| Meow1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu una, la 11 nu ma uitam dupa baieti adica...fie am eu 18 ani acumm. dar atunci nu eram asa ca in ziua copiilor de azi la 11. ce inseamna pentru voi dragostea? oare? e o joaca pentru voi..si ceva nou. si bun de incercat. dar cum ar fi sa vad doi copii pe starda de 11 sarutandu-selaughing cred ca ar atrage telespectatori..sau aventual le vor da si bani. in palariuta. mi se pare total absurd..asta e parerea mea. si nu am spus-o sa para de rau.e un sfat ..care trebuie sa-l bagi in seama. Apuca-te de scoala si lasa baietii! Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey sal eu am trecut prin experiente de gnul chiar daca am doar 13 ani ma rog unii zic ca e bine sa-l lasi pe el nu ce domne suntem in sec 21 fata face primul pas acum daca la prima intalnire vrea sa te sarute nu o face vei parea pentru unii usurabila si nu cred ca vrei nu-l saruta din prima astfel el va dori mai multe informatii va fi mai curios abia va astepta a doua intalnire el vrea senzatii tari credeti-ma nu stati trebuie sa va faceti tupeu eu exact asa am facut si desi imi placea de unul si a trebuit sa ma intalnesc cu mai multi la toti a functionat DECI IN CONCLUZIE FII TUPEISTA SI SECRETOASA CU O LIMITA LASA-L SA CAUTE EL INFORMATII DESPRE TINE IAR TU II SPUI D EX CLS IN CARE ESTI ANII UNDE STAI HOBBY ETC DAR NU TOT DINTR-O DATA cat despre id-uri eu zic ca la sfarsitul primei intalniri cerei id-ul altfel poate va crede ca nu sti interesat de el cat despre tine fata de 11 ani crede-ma lasa-l in incerca sa te lupti pentru el doar fii draguta cu el si participa la ce face si el mai ales daca te cheama byebye(pa pa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii baietii sunt prosti si nu stiu ce fete au in fata cand le jignesc. poti sa-l cuceresti cu: vorbesti subtire, iti lucesc ochii cand te uiti la el, zambesti, te uiti la el cu coada ochiului si ii zambesti.Atunci el o sa ii isi dea seama ca se intampla ceva.Incearca sa pui pe cineva sa afle mai multe despre el.Integreazate in mediul lui. Daca joaca fotbal du-te fa-i galerie. daca iti cere id-ul sau numarul de telefon da-il, dar daca ti-a scris ceva nu-i raspunde repede, lasa-l sa se intrebe ce raspuns ii vei da. Iar daca nu ti-a cerut umarul de telefon sau id-ul fa tu rost de el ori prin intermediul unei prietene sau unui prieten ori il ceri tu. dupa aia da-i un sms cu : buna sunt... m-am tot gandit la tine.si mai improvizezi si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit atent in ochii lui, pun picior peste picior si indrept privirea in alta parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alintalsmugsmug...si sa vezi ca o sa te alinte si el pe tnday dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei nu stiu eu am 12 ani si plac un baia de 14 ani si imi zambeste si se uita la mine si eu mereu vb despre el si cand vb atunci sosesteel cu colegi. stiu ca trebuie sai atragi atentia sa vb cu el, sai sp ca-l iubesti si poate si el te iubeste dar sa incercati sa fiti singuri fiind ca cu colegii atuncea va sp nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ignora-l... eu asa am reusit... daca nu merge apropiete de un baiat dar sa nu aiba prietena si vb cu el o sa-l faci gelos o sa zica,, bai dc nu vb si cu mine,, si o sa te bage in seama mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Am 11 ani dar am trecut prin multe mie imi place de un baiat! Il cheama Bogdan! El o place pe alta! el tie ca mie imi place de el si deacum vb cu mine mai frumos si mai mult! Imi atrage atentia! fa ca el sa stie ce il plci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am 13 ani si iubesc un bait care are varsta de 14 ani. Eu am fost cu el apropate un an dar o afta din sc are cida pe mine si lo sarutat iar el acu parca lo vrajit son despartit de mine si nu ma mia baga in semna. Eu as vrea sa ne inpacam si sa ii fac in cida la fata aia. Spuntimi si mie cum sa ma fac sa ma observe si sa ma bsk. El pe mes mi-a spus ca in todeauna voi ave un loic special in inima mea dar eu as vrea sa imi cere din nou prietenia sa vreau sa es in evidenta lui la scoala. CUM SA FAC dati-mi UN SFAT. VA ROGGG praying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am 13 ani si iubesc un bait care are varsta de 14 ani . Eu am fost cu el apropate un an dar o afta din sc are cida pe mine si lo sarutat iar el acu parca lo vrajit son despartit de mine si nu ma mia baga in semna . Eu as vre sa ne inpacam si sa ii fac in cida la fata aia . Spuntimi si mie cum sa ma fac sa ma observe si sa ma bsk. El pe mes mi-a spus ca in todeauna voi ave un loic special in inima mea dar eu as vre sa imi cere din nou prietenia sa vreu sa es in evidenta lui la sc .CUM SA FAC dati-mi UN SFAT . VA ROGGG praying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite daca vrei sa atragi un baiat trebuie sa fi tu naturala si atunci sper sa mearga. Sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Ma numesc Amdreea.Am nevoie de ajutor.EU am 11 ani si, iubesc nebuneste un baiat de 15 ani, care e pe clasa a 8.Cum sa il atrag?! Am incercat multe lucruri, m-am imbracat cat mai provocator, dar am dat gres.Si am mare nevoie de ajutor.Cum il atrag? VA ROG AJUTATI-MA.PE EL IL CHEAMA MARTAC IONUTZ MADALIN.CUM SA II ATRAG ATENTIA, CUM SA IL CUCERESC?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati, o sa gasesti baiatul potrivit PuP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa atrag un baiat de 11 ani si il plac foarte mult il cheama radu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii zambesti cand se uita la tine, dar daca vezi ca sta mult si se uita la tine intorci tu privirea, cand treci pe langa el fii indiferenta nu te uita la el decat sa vezi daca te priveste fii mai indiferenta cu el, iar dupa vb cu el la tel pe mess si chiar fata in fata daca poti asa zic eu si o sa vezi ca o mearga!:*happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai astepta sa. ti de. a el de inteles, nu stiu cat de atragatoare poate parea o fata care vrea prin orice mijloace sa atraga atentia...eu de exemplu cand plac un baiat, ii cer unui prieten sa il intrebe ce parere are despre mine, dar bineinteles eu in ochii lui nu stiu nimicbig grin
Sper ca ti.am putut fi de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Am si eu o mare rugaminte! Plac un baiat din clasa de la mine. ceea ce e foarte nasol. Chestia e ca eu am fost prima fata de care i'a placut ever. dar ciudat e ca atunci eu nici nu vroiam sa aud de el. Acum faza e ca eu il plac super mult, dar nu stiu cum sa il recuceresc. Am fost foarte buni prieteni, dar apoi timp de 2 ani nu am mai purtat o discutie serioasa. Acum insa e ceva diferit.simt multe pentru el. dar nu stiu daca si el simte la fel. Cum pot afla? Ar putea avea legatura si faptul ca eu am fost prima fata pe care a placut'o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atragel prin priviry. vorbeste cu el cum tear fi rusine ca poate asa il poti atrage bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna vreau sa imi dati si mie un ajutor. eu plac eu baiat si nu stiu cum sa fac ca sa ma placa si el pe mine.tot timpul se uita la mine cu coada ochiului dar nu stiu daca ma place, chiar il plac cu adevarat este mai mare ca mine cu 1 an nu este o mare diferenta totusi dar problema este ca nu stiu cum sa il cuceresc. vreau si eu un sfat va rog frumos ajutati-ma plizzz plizzz fetelor datim un sfan va rog frumossadsadsadsadsadsadsad: