| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa ii zici unui baiat, caruia te place si vrea sa fie impreuna cu tine, ca tu nu simit "scanteia aia" pentru el si nu puteti fi impreuna, fara sa se supere sau sa se simta stanjenit?thinking

Răspuns Câştigător
| Karolinex3 a răspuns:

Spune`i asa: " Uite cum merge treaba, esti dragut, dar nu exista acea scanteie intre noi, imi pare rau, poate gasesti o alta fata care te va pretui mai mult, nu vreau sa te ranesc dar, nu cred ca merge, mai bine ai uita de mine, daca nu vrei sa te simti urat, esti inconjurat de alte fete, ce mai astepti? "
Sau ceva de genu asta :]]

Karolina love struck`

3 răspunsuri:
| bogdanrvd a răspuns:

Draga Oneloverdream, asta depinde si de sensibilitatea acelui baiat. Daca el este unul sensibil si chiar a inceput sa te iubeasca cu adevarat atunci oricum ( orice ai face) tot se va simti un pic stanjenit si va fi suparat, dar oricum isi va reveni in timp ( probabil cand isi va gasi pe altcineva).
De spus, poti sa ii spui multe:
1. Spune-i ca a intervenit fostul prieten si ca iti pare rau dar te gandesti numai la el si ca mai bine incheiati aceasta "relatie" acum pentru ca mai incolo o sa sufere si mai mult.
2. Poti sa ii spui ca in momentul de fata ai nevoie doar de un amic (un prieten foarte bun) la care sa apelezi atunci cand ai nevoie de ajutor.
Sau pur si simplu spune-i ca tocmai ai iesit dintr'o relatie si in momentul de fata ai nevoie de liniste si iti garantez ca in timp isi va pierde si el aceea "scanteie" pentru tine.

| naimcan a răspuns:

Ii zici ca ai iubit happy

| alinaboh a răspuns:

Nu vreau sa rupem o prietenie pentru ceva ce nu exista.Nu am sentimente de" dragoste" fata de tine sa putem lega o relatie.Singurul lucru e sa nu te superi pentru ca e mai bine asa, pentru ca stiu ce simt si nu vreau sa-mi bat joc dupa tu sa suferihappy... sper ca am fost de ajutorbig grin