| LittleLuciane a întrebat:

Cum poti sa refuzi un baiat fara ca el sa se simta prost sau sa se supere?

funda

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Îi spui pe un ton drăguț "știu că tu mă placi, însă eu nu am aceleași sentimente pentru tine, îmi pare rău".
Aşa va înțelege, şi nu se va simți jignit.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce iti cere. Oricum in toate cazurile trebuie sa o faci cu tact si fara sa ii aduci vreo jignire.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din pacate sunt cu altcineva ai venit prea tarziu

| alexutza071 a răspuns:

Buna! ii spui ca este dragut si apreciezi curajul sau de a-ti spune in fata dar ca tu nu ai aceleasi sentimente pentru el si ca poate ar fi mai bine sa fiti doar prieteni.

| ORDKEO a răspuns:

Pur si simplu nu il bagi in seama, dar nu cred ca asta iti doresti sa faci tu, adica nu e dorinta ta, e doar o fortare.

| NINAdancer a răspuns:

Simplu: fii sincera cu el. Daca nu iti doresti o relatie acum spune.i sa ramaneti prieteni astfel il vei consola putin dupa micul lui esec.happy