| betina a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama ca esti insarcinata? Chiar daca iti vine ciclul si nu faci un test de sarcina? Exista vreo sansa sa-ti dai seama la timp?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu la timp pentru ce. Poti sa-ti dai seama prin luna a patra cand misca copilul.

| oooooooo a răspuns:

Nu prea - poate daca ai ameteli, greturi, o pofta de mancare neobisnuita, dar nu poti fi sigura, se poate sa fie tarziu, daca nu vrei copilul. Cel mai sigur e sa mergi la un ginecolog sau sa faci 1-2 teste de sarcina.

| afrodita17 a răspuns:

Pai...presupun ca tine de corpul fiecarei femei pentru faza cu ''simptoamele''happy... cele mai multe ''alarme''care ar trebui sa iti atraga atentia ca esti insarcinata ar fi:
cresterea in volum si intarirea sanilor, aparitia starilor de greata (asociata sau nu cu varsaturi), oboseala, ameteli, mictiuni frecvente, schimbari de stare emotionala.
Greturi matinale, Salivatia excesiva, Urinare frecventa, Pofta pentru anumite alimente, Aversiuni pentru anumite mancaruri sau mirosuri...si tot asa...winking

| rita a răspuns:

Iti dai seama ca trebuie sa ai vreun simptom...

| albc12 a răspuns:

Nu prea stiu, nu cred ca exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand esti insarcinata nu-ti mai vine ciclul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poate veni ciclul peste sarcina! Theee chatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin starile tale emotionale ex: te enervzi mai repede, esti mai retrasa de lume, ai greturi, vrei sa dormi mai mult decat dormi tu de obicei, pofte, fel si fel de mirosuri pe care le simti mult mai usor decat de obicei si cam atat. Si daca esti, FELICITARI sper ca vei avea o sarcina cat mai usoara si sa fiti sanatosi amandoi.tongue

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate cand esti insarcinata sa-ti mai vina ciclul inca vreo 3-4 luni, dar in cantitati mai mici decat iti venea de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie, mi-a venit ciclul la timp, insa mie mi se are ca m-am cam ingrasat... oare sunt insarcinata?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti avea greturi sau sa te simti mai diferita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista: cred ca ar fi sa ai greturi, pofte, dar mai tarziu durere de sani, de coloana.