| memyselfandi a întrebat:

Cum reusesti sa treci peste o tentativa de relatie esuata daca trebuie sa-l vezi pe acel baiat in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| lilia_2632 a răspuns:

Uita-te la el si intreaba-te: oare cum am putut sa iubesc un asemenea... gaseste-i defecte... felul cum face una sau alta... fii indiferenta, stii de ce tu suferi (poate) acum dupa el deoarece este o lectie pentru tine astfel incit ai sa poti recunoaste foarte usor cine va fi jumatatea ta! Timpul va trata orice rana transformind-o intr-o amintire...

9 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Ca si cum era inainte de tentativa ce s-a soldat mai tarziuncu esec.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Indiferenta e cheia succesului in cazul asta.Nu`l baga in seama...gaseste ceva de facut mereu cand esti in preajma lui...ca nu cumva sa ai posibilitatea de a te uita din intamplare la el.

eileen
| eileen a răspuns:

Trebuie sa fii sigura ca sentimentele au trecut, ca nu te mai intereseaza X si ca il vezi doar ca pe un prieten. incearca sa eviti totusi cercurile comune.

| want2bMajestic a răspuns:

Eu o vad in fiecar zi... odispretuiesc pentru lucruri p care ea le-a facut

| amberjuly a răspuns:

La inceput iti impui sa fii indiferenta cu timpul o sa ajungi sa simti asta. Daca nu tii foarte mult la el e cu atat mai bine, nu ai de ce sa te simti prost pentru ce s-a intamplat, oamenii mai sunt impreuna se mai despart... nu e ceva neobisnuit

| Krina a răspuns:

Greu, insa acea relatie trebuie sa ramana e domeniul trecutului.Varianta mai usoara este sa se transforme intr-o frumoasa relatie de prietenie.

| astrolutza a răspuns:

Simplu....il tratez cum il tratam inainte de a ma indragosti de el...suntem oameni civilizati...trebuie sa comunicam intalnindu-ne in fiecare zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eșecurile, greșelile, experiențele neplăcute te maturizează foarte mult.
Pur și simplu cu indiferență ca și cum nu s-a întâmplat nimic!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine s t implici intr-o alta relatie...asa il vei putea uita mai repede, chiar daca u nu il plci f mult pe baiatul q care incepi o noua reletie... j asa il vei putea uita p fostul mai usor decat crezi...