| DariusSr a întrebat:

Relatie esuata. oare mai exista pe lumea asta fete care stiu ce inseamna iubirea? oare cat mai trebuie sa indur si sa sufar dupa fiecare relatie esuata? doresc sa cunosc si eu oamenii care mai au inima spre iubire nu spre averi.

11 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Cu siguranta nu mai exista oameni in situatia ta, tu esti singurul! Hai, ma, e plin TPU de cei ca tine care vor sa agate gagicute, prin povesti inventate si teatru ieftin...

Eu am inima buna, sanatoasa, am fost la control si asa mi-au zis! Dar eu nu vreau sa cunosc persoane ca tine!

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca in ziua de azi daca ai bani, ai si fete. De ce te-ar alege pe tine, in locul altuia, la fel de bun ca si tine, dar cu multi bani? (Cerere si oferta)

| Quanah a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cu bani si chestii de lux, nu aduci fericirea. Sunt fata, insa urasc oamenii bogati. Sunt dintr-o familie modesta si asa vreau sa fiu si cand ma voi casatori. Banii vin si pleaca. La fel si femeile ce sunt innebunite dupa bunuri materiale de lux.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Nu stiu cat mai trebuie sa astepti, sincer. Lumea asta se duce de rapa. Majoritatea fetelor se uita dupa bani. Si majoritatea baietilor vor fotomodele care sa arate nu stiu cum.
E asa stupid! Baietii de treaba, ca tine, nimeresc peste tot felul de bitches, sau materialiste, sau ambele, iar fetele ca mine peste tot felul de cocalari care cred ca daca au bani pot avea orice.
E si mai stupid cum lumea e obsedata de a insela. Si sunt multi/e care sustin cu tarie ca isi iubesc iubitul/a, dar il/o inseala. Sincer, asa ceva nu exista la mine! Eu daca iubesc pe cineva, acel cineva e totul pentru mine, si nu am nevoie de nimeni altcineva.
Doar ca...fiecare cu parerea. Pot sa jur ca sunt unii care daca vor citi ce scriu, vor rade. Ca doar nu li se pare normal sa iubesti cu adevarat. In fine.
Asta e lumea in care traim.
Dar, dupa tot felul de porci, in sfarsit am gasit un baiat care stie sa iubeasca. Nu credeam ca exista astfel de baieti, dar m-am inselat. Si nici nu stii cat ma bucur ca m-am inselat! Deci, cum m-am inselat eu in privinta baietilor, asa te inseli si tu in privinta fetelor. Recunosc, majoritatea sunt pe interes. Dar mai sunt si fete ca mine. Ai nevoie doar de rabdare happy
Succes :*

| OwlMyGod a răspuns:

Nu este adevarat! Multe dintre prietenele mele gandesc la fel, ca baiatul trebuie sa aiba vila, masina, nu stiu cate conturi in banca. Sincer eu nu. Banii sunt doar niste harti tiparite si folosite in scopuri inutile. Multe dintre ele fumeaza, cea ce inseamna ca habar nu au sa-si cheltuiasca banii. Pentru mine asta inseamna risipa.
Nu toate fetele sunt la fel. Daca traiesti intr-o comunitate in care pitiponceala si materialismul e la ordinea zilei atunci nu ai ce sa faci. Doar sa le ignori si sa astepti fata potrivita. Mult noroc! Sa stii ca nu va fi deloc usor happy

| Bubu4 a răspuns:

Incearca sa fii putin mai deschis si nu mai pune mult suflet intr-o relatie de la inceput, lasa totul sa curga de la sine. Nu are rost ca tu sa te chinui sa fie totul bine, iar ea sa astepte totul din partea ta.Vei gasi fata potrivita, ai rabdare :*

| IMS a răspuns:

Da...asa e cei ce nu merita mereu au parte de tot ce se poate. La fel si la fete.C*****e ii au pe toti si vor din ce in ce mai multi, dar noi (cele care ne indragostim) suferim pentru ca ei prefera sa se duca dupa unele care merg doar o tura apoi next...asa e viata nedreapta.sad

| Cl4x a răspuns:

Ia-ti una micuta de 14-15 ani care nu a mai avut prieten pana atunci, si te va urma orbeste. big grin

| DariusSr explică:

Nu stiu daca mai exista oameni in situatia mea dar simt ca cei ce au inima si stiu ce inseamna iubirea si ajung la suferinta din cauza unora simt ca viata e nedreapta cu "noi" cei ce iubim cu adevarat. De ce mereu cei cu bani ajung sa aiba tot ce isi doresc?

| mariaamaria a răspuns (pentru DariusSr):

Dar baieti care sa iubeasca cu adevarat mai sunt?

| Auslesse a răspuns (pentru mariaamaria):

Corect!