| @@ a întrebat:

Ce ati invatat din fiecare relatie esuata?

Răspuns Câştigător
| luckyman a răspuns:

" O infrangere este mijlocul pe care ni-l da soarta pentru a vedea ce ne lipseste pentru a invinge!" - NICOLAE IORGA
Cred ca este cel mai bun sfat.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca toate femeile sant curvê

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mai multe: Ca "mortul de la groapa nu se mai intoarce",
ca iubirea de azi poate fi repulsia de maine,
ca oricat ai incerca nu merge fara amandoi,
ca oricat te-ar durea e mai bine sa te rupi de tot si ca nu te omoara,
ca in viata nu e intelept sa crezi ca le-ai vazut pe toate sau ca nu te mai surprinde nimic,
ca e important sa te porti lucid si sa ramai un om bun chiar si atunci cand suferi sau simti ca explodezi,
ca stai mai bine singur decat cu cineva nepotrivit,
ca trebuie sa ai incredere dar sa nu te culci pe o ureche,
ca nu e suficient sa te amagesti cu gandul ca poate "cazul meu e altfel,
ca intre doua relatii e bine sa ai o pauza de regasire si cand incepi o relatie noua sa fii vindecat de cea dinainte,
ca cine pare obsedat ca va fi parasit o va face cu prima ocazie si ca cine e prea gelos o face pentru ca se stie pe sine,
ca o sa ai mereu nevoie de prieteni in momente grele si ca o gluma potrivita te poate face sa zambesti si atunci cand te simti aruncat in cosul de gunoi al universului,
ca sinceritatea si autosugestia sunt grav subestimate,
ca prea multa toleranta si blandete te va pune in pozitia de loser,
ca daca iti propui sa nu mai iubesti ca sa nu mai suferi tot tie iti pui piedici. Si cate n-ar mai fi de spus...

lolita
| lolita a răspuns:

Nu am invatat prea multe deoarece am facut aceiasi greseala de mai multe ori.

| Malvina24 a răspuns:

Ca in vaiat trebuie sa am grija cu cine sunt prietena si cu cine nu! eu am pus suflet iar'' sury '' nu! ma refer la prietenia dintre 2 fete! acum plang si sufar si eu nu-i pasa!

| fabiola a răspuns:

Mi-ar place sa spun ca trebuie sa nu mai pui atata suflet, dar ce rost ar avea? Se mai numeste astfel -dragoste? Mi-ar place sa spun sa nu mai acord incredere 100% celui de langa tine dar totul s-ar transforma in gelozie. Asa ca important este sa stii sa pui punct atunci cand trebuie, sa stii ca niciodata in dragoste nu inveti din greseli si niciodata o dragoste noua nu trebuie comparata cu cea veche!

| HBK a răspuns:

Ca orice as face, parca tot nu e bine.

| xibalba a răspuns:

Ca oamenii se pot schimba rapid la 180 grade, sau se pot preface destul de bine. Iar atunci cand iti spune ala/ aia de care te desparti ca "nu fi trist/a, ca vei gasi pe cineva mai bun", doar ca sa te consoleze, de cele mai multe ori chiar gasesti pe cineva mai bun. Si atunci e totul bine.

| viatadecacatt a răspuns:

Ca nu trebuie sa pun asa mult suflet intr-o relatie pentru ca in majoritatea cazurilor fetele sunt cele care sufera si plang, incercand sa uite de tot ce a fost, baietilor nici nu prea le pasa, au scapat de tine o iau pe alta si gata.

| julieta a răspuns:

Nu am avut multe relatii dar, am invatat ca trebuie sa fiu eu insumi, nu sa ma schimb dupa bunul plac al priet cum ar vrea el sa fiu s. a. daca cineva te place te place asa cum esti, pentru ceea ce esti tu de fapt nu sa-ti impuna sa fi intr-un anumit fel!

| aandreea27 a răspuns:

Ar fi multe de spus.in primul rand am invatat ca intotdeauna trebuie sa existe sentimente de ambele parti, altfel, oricat te-ai stradui si ai spera, la un moment dat se va sfarsi. Oricat de mult am suferi, nu trebuie sa ne descurajam, pentru ca viata merge inainte si orice lovitura primita e un pas inainte; mai bine zis, este o sansa la o noua viata. Fiecare speram, atunci cand incepem o relatie, ca am gasit persoana potrivita, sufletul pereche. Dar de multe ori ne inselam si suntem dezamagiti. Trebuie intotdeauna sa iesim cu capul sus dintr-o astfel de relatie, sa fim increzatori in propriile forte si sa mergem mai departe, cu aceeasi dorinta de a iubi din nou si de a fi iubit, fara teama in suflet.Pt ca e cel mai frumos sentiment.

| MidnightLady a răspuns:

Ca merita sa mergi mai departe, si sa nu te lasi doborat de nimic.

| L a răspuns:

Ca nu trebuie sa te inchizi in tine, sa stai sa plangi si lucruri deprimante. viata merge inainte `. Vorba aia, pentru fiecare e ceva pus deopartewinking

| pelu a răspuns:

Capu` sus privirea`n fata! NU e sfarsit de lume cu incheierea unei relati big grin

| ////////////// a răspuns:

Am invatat ca uneori de ce spui adevarul te porti mai frumos de aceea crede ca-i spui minciuni, si ca baietilor(unii)le e floare la ureche sa se desparta, azi una mine alta, si la urma poti fi si umilita, distrusa nu-ti gasesti locul, iar ei se distreaza si habar nu au dar tu stai inchisa intr-o camera si nu vreai sa auzi de nimeni si nimic si mai apoi dupa ce incepi sa-ti vindeci ranile, atunci revine cu o scuza, dar e prea tirziu, bafta si nu va dati batute...

| ale_4786 a răspuns:

Am vazut ce greseli am facut, si alta data sa ma grija sa nu le mai repet happy.

| just4fun_2216 a răspuns:

Cel mai important lucru care poate fi invatat: totul este trecator in viata, inclusiv viata insesi. Asa ca nu trebuie sa existe regrete, remuscari, pareri de rau etc... dupa nici o relatie buna sau rea ...trebuie sa existe doar dorinta de a continua sa incerci.