| alexandraionela1234 a întrebat:

Cum să fac să nu mă mai atașez emoțional la aventuri de o noapte? Acum vreo 3 luni am avut o aventură cu un băiat, bine ne-am văzut de vreo 2-3 ori, însă pur si simplu nu mi-l pot scoate din cap, ma frământ foarte mult in interior, când zic ca ma gândesc non stop la el nu exagerez. El cred ca a si uitat de mine. Ieri l-am văzut cu mașina, era cu o alta fata in dreapta si l-am văzut râzând, am simțit o dezamăgire foarte mare. Si acum vreo 2 săptămână am avut o aventură cu alt băiat si la el ma gândesc mult, dar la celălalt e un gând mai obsesiv. Cum să fac să nu mă mai implic emoțional in tipul ăsta de relații?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Celai simplu e sa renunti la aventuri de o noaote și sa alegi planul Creatorului și pe viitor sa faci sex numai după căsătorie. Sexul crează și o conexiune spirituala, a fost inventat ca să fie cu aceeași persoana pentru toată viata. E o forma de misoginism sa ceri fetelor sa privească sexul ca pe un sport, sa nu se atașeze, fetele simt nevoia de atașament și de relație cu dedicare exact la fel cum bărbații simt primordial nevoia de sex.

| Miruna333 a răspuns:

In primul rand, nu ti se potrivesc astfel de relatii, asta reiese din toata povestea. Daca te atasezi la aventuri, e clar ca nu sunt de tine. Este vorba de stilul tau de atasament. Cel mai bine este sa vorbesti cu un psihoterapeut sa poti intelege de unde vine tot si sa rezolvi.

| FindMyName a răspuns:

Întrebarea mea...de ce cu atâția? Ăia ți-o dă și pleacă.
De ce nu îți găsești un bărbat cu care sa îți faci viata, și doar ăla sa ți o tragă și sa știi ca cu tine rămâne.

| alexandraionela1234 explică (pentru FindMyName):

Am suferit foarte mult cand am avut relații. Si imi e frica sa mai intru in una sincer, ma feresc de relații

| ReZiSTorr a răspuns:

Intrebarea mea e de ce te complaci in astfel de "relatii"? Nu mai bine gasesti pe cineva serios si de calitate si astfel te vei simti fericita si nu va mai fi nevoie sa cauti mereu alt barbat pentru o alta aventura?

| alexandraionela1234 explică (pentru ReZiSTorr):

Am încercat, in generația mea nu mai e nimic de calitate, doar drogați, băieți care se cred smecheri daca isi bat joc de fete, etc

| ReZiSTorr a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Nu ai cautat unde trebuie.

| Robby121 a răspuns:

Bună. Ai vrea sa vorbim ceva în privat?
Sa îți explic cum sta treaba

| Sebulba a răspuns (pentru Robby121):

Ce să vorbești bă cu ea, terminatule! Ești sătul de labă ca măgarul de fugă. Ei îi trebuie unu cu ranga mare care s-o potolească, nu vezi că e nimfomană?