| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, am un prieten cu beneficii de vreo 3 luni si cred ca încep sa ma îndrăgostesc de el... El nu se implică emoțional deloc, deci nu imi spuneți sa recunosc ca m-am îndrăgostit de el si sa ii mărturisesc, pentru ca se va strica tot. Nu stiu ce m-a făcut sa ma îndrăgostesc de el, sincer niciun bărbat nu m-a făcut sa ma simt atât de bine pe plan sexual si cand ne vedem chiar comunicam bine, însă întâlnirile noastre se bazează pe sex... Nu ne-am mai văzut de 3 săptămâni si i-am scris sa ne vedem si a acceptat in secunda 2. E adevărat si mie îmi place relația asta cu sex si atat pentru ca imi e frica sa ma implic emoțional, pentru ca sufăr foarte mult. Însă la el simt ca încep sa ma implic si nu îmi place. După fiecare întâlnire simțeam ca il vreau si mai tare, nu doar sexual, pe el cu totul, prezența lui. Si nu pot renunța la el pentru ca ma face sa ma simt foarte bine. Nu știu cum sa fac sa nu ma mai gândesc și sa ma rup de el, pur si simplu nu pot, v-am spus in seara asta ne vedem si sunt constienta ca si mai mult o sa il vreau

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E normal sa te implici emoțional, întotdeauna sexul implica și o legătură spirituala. Bărbații simt mai mult nevoia de sex femeile vor o relație, protecție stabilitate.
Daca continui asa te așteaptă nefericire pe termen lung. Ai fi mai fericita dacă ai alege sa respecți planul Creatorului și nu ai mai face pe viitor sex fata căsătorie. Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator și aduce frustrare vinovăție, amărăciune, devalorizare, trec anii degeaba.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Da mi un verset unde scrie de casatorie, fara vrajeli sa scrie clar casatorie

| RAY a răspuns:

Tipul mai are si alte fete de satisfaut, dar si el se va indragosti de el asta daca nu e pshipopat, o fata tot il va determina sa se indragosteasca, una frumoasa poate

| dullcat a răspuns:

Buna.Ideea la relatiile acestea e tocmai sa nu te implici emotional, totul e doar oportunism si sex, no strings attached. Daca simti ca dezvolti sentimente ar fi cam fi cazul sa rupi relatia, asta daca vrei sa nu te afecteze in plan emotional si psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când eram AMANT pentru femei măritate sau singure primeam și cam 50 lei pentru sexul pe care îl făceam cu femeile.

Mai primeam și ceva de mâncare de la femei că le spuneam că mi-e foame.

Pe femei le costa cam 150 lei 2 ore de sex cu mine.

Deci eu chiar am avut BENEFICII când am fost cu femei care vroiau să facă sex cu mine.

| mionix00 a răspuns:

Exact cum am spus alaltaieri sub alt topic... E marfa prietenia cu beneficii... pana se ataseaza cineva. Nu inteleg ce raspuns vrei. Esti deja constienta ca cea mai buna solutie e sa rupi 'relatia'. Cu cat continui asa, cu atat vei suferi mai mult. Daca esti convinsa ca el nu se va implica emotional nu ai ce sa faci. O sa ajungi intr-un punct fara intoarcere unde o sa disperi dupa el, o sa fii geloasa si o sa intri in depresie, si toate astea doar pentru ca te *** bine.