| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i spun baiatului de care imi place...ca il plac? nu vreau ca colegii mei sa afle!
Eu ma gandeam sa ii scriu un mesaj sau ceva de genu, sa-l sun sa-i spun... fata in fata nu am curaj.
Ajutati-ma FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu cred ca ideea ta este foarte buna.Prin bilet poti multe si totusi in fata ar fi mai bine. Poti sa vezi cum se gandestE. Daca se gandeste mult si amana inseamna ca nu te place chiar daca o zice si daca iti raspunde repede si sincer....succes! O seara placuta in continuare!

13 răspunsuri:
| KiddSimo a răspuns:

Buna..nu trebuie neaparat sa-i spui. Poti doar sa flirtezi cu el sa-i lasi impresia ca iti place..asta depinde mult si de baiatul respectiv, daca el este un baiat cu nasul pe sus, clar n-are nevoie rost sa-i spui pentru ca s`ar putea ca urmarile sa nu fie pe placul tau.Dar daca e un baiat ok poti sa-i spui subtil..nu ca si cand ai fi disperata..Doar sa-i dai de inteles, nu sa-i confirmi:*pup si bafta!

| Adryan17 a răspuns:

Nu prin mesaje. suna-l si spune-i ceea ce simti. Dar cel mai bine e sa-i spui asta fata in fata, intr-un loc retras. stapaneste-ti emotiile si fa acest pas. si sa nu-ti pese de parerile colegilor tai. lumea e rautacioasa.

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Da sa ii scrii un mesaj e o cale destul de buna pentru persoanele mai timide.(nu ca eu nu am facut asta)dar nu e tocmai atat de indicat.Succes cu biletele! O seara placuta in continuare!

| neutrino a răspuns:

Chiar daca esti cu limba scoasa ca in fotografia pe care tu crezi ca te reprezinta, te-ai gandit tare prost. Invata ca, initiativa apartine baiatului, tu trebuie sa fii vazuta si eventual placuta.

| HueyFreeman a răspuns:

Cu gura. (Nu, nu asa, cu vorbe.)

| syd a răspuns:

Trebuie sa ii spui fata in fata si fara colegii vostri acolo. Astfel va fi obligat sa dea un raspuns pe cand la telefon va putea inchide sau nu va raspunde la mesaj. Stiu ca e greu, si pentru mine a fost prima (si singura) oara, sar senzatia oferita si fluxul de adrelina care iti circula prin corp sunt de neuitat. Mult noroc!

P.S.: Fiindca sunt baiat, iti sugerez sa fi cat mai deschisa si sincera cu el si probabil ca il vei da pe spate.

| shadow222 a răspuns:

Spune-i pe mess, pe fb spune-i ca-ti place de el si asteapta sa te invite in oras succes

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Vorbeste cu el prin mesaje, pe facebook, pe messanger daca esti timida sa vorbesti cu el fata in fatahappy

| AsYou a răspuns:

Mesajele,biletele si alte porcarii nu te vor ajuta. Daca vrei sa nu afle colegii tai,atunci invita-l tu frumusel intr-un loc mai retras si spune-i cat de linistit si incet poti tu,ca ti la el,sau macar fa-l sa realizeze asta,sa isi dea si singur seama, dar iti recomand sa i spui fata in fata, deoarece daca nu vei face asta inseamna ca atunci cand ve-ti fi impreuna iti va fi rusine si sa il ti de mana, te vei simti mai bine, iti garantez eu.

| Anduu a răspuns:

Din experienta mea nu fata trebuie sa-i spuna unui baiat ca-l place pentru ca de cele mai multe ori ei profita de acest lucru si isi bat joc de fete... daca te place si el..primul pas el va trebui sa-l faca.Si cu siguranta el va spune si colegilor, decat baiatul aproape perfect nu ar spune celorlalti prieteni...si sunt doar cativa in toata lumea aceasta,daca si el te place si vrei sa aveti o relatie, trebuie sa-l faci pe el sa vina la tine, sa alerge el dupa tine nu tu dupa el, sper ca te-am ajutat, fundita?

| Deeutza27 a răspuns (pentru Anduu):

Multumesc pentru raspunsuri ...Imi pare foarte rau ca nu va pot da fundite tuturor sad!

| Larisa54 a răspuns:

Cum sa il suni sau sa-i zici prin mesaje? Spune-i pur si simplu in fata sau macar da-i de inteles ca il placi...si asa isi va da seama. Daca ii scrii mesaj, poate va crede ca este o gluma si la telefon, la fel...Deci,cam asta te sfatuiesc eu, spune-i in fata!

| vladvl2 a răspuns:

Sunt baiat si sunt la fel ca tine...
Eu am skris un mesaj(nu am curaj)
Skriei pe net un mesaj...
Succes!