| dArKcHiLd1 a întrebat:

Cum sa-i spun baiatului pe care il plac, ca il plac? Va rog ajutati-ma pentru, eu sunt foarteeeeeeeeeee timida... happy

9 răspunsuri:
| Rares20funde a răspuns:

Pai, uite cum faci.Eu cred ca sunt cel mai timid de aici. Dar, am gasit o solutie.Mare branza daca ii zici.Totusi,sunt doar cuvinte.Sunete.Niste sunete banale cu care ii spui ca il iubesti.Eu asa procedez si nu mai imi e frica. Fa si tu la felhappy

| Andreea_1745 a răspuns:

Pai te duci prin cartier pe la el, daca esti in scoala cu el plimba-te prin fata clasei lui, astfel incat sa ii stai mereu in fata, in priviri, sa il cuceresti.Al doilea pas este sa ii ceri id de mess si sa vorbesti cu el, sa aflii cat mai multe despre el.Si poate prin metoda subinteleasa ii poti spune ca il placi, daca este destul de inteligent sa-si dea seama asta. Cere-i numarul de telefon si vorbiti sa va intalniti undeva in weekend sau dupa scoala, sa mai vorbiti.Gaseste cat mai multe activitati care sa va puna pe amandoi laolalta.De exemplu:actualul meu prieten, inainte de a ne combina, si inainte de a-i spune cu adevarat ce simt pentru el si el pentru mine, am avut un concurs Kankoorul. si am stat amandoi in banca, sau am fost la teatru cu scoala(e mai mare cu un an, e in clasa a 8-a)si acolo la teatru am stat amandoi.Este frumosa perioada asta.Incearca sa-i stai in cale. Fa-te ca ti-ai scapat ceva pe jos si lasa-l pe el sa se aplece sa-ti dea lucrul.Sunt foarte multe metode.
Dar sa ai grija mare ca s-ar putea sa-ti placa doar aspectul fizic, si cum gandeste sa nu stii, gaseste momente in care sa fiti impreuna pentru a va cunoaste mai bine.Asta e primul pas, cunoasterea!

Bafta multa! te :*

| LoseYourself a răspuns:

Pai ar trebui sa afli de la prieteni daca el dimte acelasi lucru daca da lasa-l sa faca primul pas.si eu sunt timida chair foarte dar inima te va conduce mereu chiar daca eu nu stiam nimicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-buna ce faci? trebuie sa iti zic ceva. in ultima vreme a inceput sa imi placa de tine.

Nu pune pe nimeni sa ii zica. e penal happy

take care
micutzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti bati joc de noi? Ai 10 ani straight face? `Doh! straight face
Si ce ne zici noua ca parintii lui devin celebri. Deaia vrei sa fii cu el? Cum devin celebri? Zi-mi ca sa stiu sa ma uit in Libertatea dupa ei laughing

| dArKcHiLd1 explică:

Multumesc foarte mult celor care m-au ajutat! Baiatul asta e in aceeasi cls ca mine si parintii lui mai au ptn si devin celebri. :-s :-s Sunt foarte timidaaaaaaaaaa. Nu glumesc :-s :-s blushing blushing blushing

| dArKcHiLd1 explică:

Si sunt cls a 4- a n-am avut niciun prieten pana acum blushing prieten ma refer la un iubit blushing blushing blushing happy happy happy

| dArKcHiLd1 explică:

Nuuuuuuuu, nu-l plac pentru ca parintii lui devin celebrii, il plac din cls I semestrul 2 si nu numai eu il plac majoritatea fetelor "DIN SOALA" il plac laughing

| marik99 a răspuns:

Ii spui in timp, adica, intr-o zi treci pe langa el, iti iei o prietena, si-i spui cand ai ajuns langa el ca iti place baietii cu ochi albastri sau ce ochi are el sau ii spui in fata ca iti place d el chiardaca esti timida si daca zice nu asta e daca zice da si mai bine dar sa nu te intimidezi daca zice nu ii zici ok am vrut doar savad ce crezi despre mine nimic mai mult.Intelegi?