| Cola009 a întrebat:

Cum sa-i spun unei fete ca o plac? ma inteleg ft bine cu ea dar nu stiu daca sentimentul e reciproc... fundita la raspunsul cel mai inteligent

Răspuns Câştigător
| Roxana0606 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa-ti fie teama de un refuz.
Nu cred ca a fost o persoana in lumea asta care sa nu fi primit un ''Nu''.
Nu se sfarseste lumea daca o fata iti supune'' nu ''. inseamna ca nu a fost sa fie.
Daca esti timid si nu ai tupeul de-ai spune fata in fata. spune-i pe mess, dar daca nu. invit-o la plimbare.
Cum sa-i spui? Nu incepe sa iei citate din carti. spune-i exact ce simti din inima. Fii sigur pe tine. Uita-te in ochii ei si spune-i ce simti.
Nu lasa timiditatea sa te invinga.
Fi tare!
Si nu uita. daca cumva iti spune nu. [ sa dea Domnu sa nu se intample asta] intoarcete pe TPU. noi o sa fim acolo :*

| megadragonas a răspuns (pentru Roxana0606):

Bine spui!

| Frai_Cosmin_2000 a răspuns (pentru Roxana0606):

Bine zis! Ai mare dreptate!

13 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

La inceput nu trebuie neaparat sa ii spui. Da-i de inteles prin comportamentul tau ca o placi si vezi cum reactioneaza. Daca va sta si iti va raspunde inseamna ca si ea te place. Daca va fi indiferenta sau nu va sta, atunci este foarte clar ca nu vrea. Incearca.

| oanaoana23 a răspuns:

Cel ai simplu e sa te intalnesti cu ea, sa va plimbati si cand prinzi momentul potrivit sa ii zici ca iti place de ea. sau sa aflii ce locuri in oras ii plac. restaurante cofetarii si sa o inviti acolo, si din vorba in vorba sa ii zici

| Bogdan01234 a răspuns:

Pai prima data ar trebui sa incerci sa afli daca si ea simte ceva pentru tine. pentru ca daca nu simte atunci intrebarea nu va fi foarte agreata si se pot schimba lucrurile intre voi, sa va distantati dupa aceea. exista riscul asta nu trebuie sa fie neaparat asa. si cel mai bine ar fi sa ii bati apropouri ca sa zic asa. mai discret putin, sa o iei mai usor. nu cred ca merita sa iti strici prietenia cu ea in cazul in care ea nu te place pe tine ca si baiat ci doar ca prieten. dar daca vezi ca te place si ea macar putin atunci ai incredere in tine si povesteste cu ea. explica-i de ce simti asta, ce te face sa simti cand esti in preajma ea, cand te gandesti la ea si in final ajungi sa ii spui ceea ce iti doresti happy mai intai povesteste-i motivele apoi rezultatul sa zic asa. are un efect mai puternic decat '' stii, imi place de tine'' daca spui '' cand sunt cu tine ma simt asa si cand ma gandesc la tine ma simt asa, si zambesc in preajma ta si ma simt eu si in siguranta, sunt fericit '' apoi sa ii spui ca o placi. este doar un sfat happy asa as face eu in locul tau. bafta

| Anytza17 a răspuns:

Pai depinde daca vrei sa.i spui direct sau pe ocolite, daca vrei sa.i spui pe ocolite o poti invita la o plimba in parc sau ceva de genu si o poti lua de mana, daca vrei sa.i spui direct ar trebui sa stie ca trebuie sa vorbiti despre ceva serios, o poti privi in ochi si sa.i spui ce simti.

| Cola009 explică (pentru Anytza17):

Imi e teama de un refuzstraight face

| Anytza17 a răspuns (pentru Cola009):

Nu ar trebui sa.ti fie teama de asta. Majoritatea baietilor le este teama ca vor fi evitati apoi, dar noi nu gandim asa [cum o faceti voi], nu o sa stiti niciodata ce este in capul unei fete. Daca fata acea nu este superficiala nu se va uita la cat de dragut esti fizic sau chesti din astea.

| Boldeanu_Sergiu_1970 a răspuns:

Daca o placi trebuie sa faci asa pasul 1 fi generoasa cu ea pasul 2 fauo sa rada pasul 3 asteapta sa cresti pasul 4 ii spui ca o placi asa e mai bine ca atunci poate sa te placa si ea pasul 5 noroc (y)

| Manola_Che_1992 a răspuns:

Niciodata! DAR NICIODATA sa nu ii spuneti unei femei ca va place de ea.Trebuie sa te bagi in seama, sa fii mai galant cu ea decat cu celelalte si sa o faci sa inteleaga ca ea este speciala pentru tine! off laughing

| Manola_Che_1992 a răspuns:

Aplica ce am zis eu si astept sa vad ce ai facut laughing